Wielki sukces crowdfundingowy Magic of Y

Redakcja PR - 13.11.2017
12

Wielki sukces crowdfundingowy Magic of Y

Popularny iluzjonista i youtuber Magic of Y rozbił crowdfundingowy bank. Podczas trzeciej już zbiórki udało mu się zebrać prawie 300 tysięcy złotych.

Iluzjonista ogłosił, iż rozpoczął zbiórkę środków na realizację jego wymarzonego projektu. Jak każdy wielki iluzjonista Y chciał mieć sygnowaną swoim imieniem linię kart. Wiązało się to jednak z kosztami. Magikowi zależało bowiem, aby produkt był najwyższej jakości. Aby móc zrealizować swój pomysł, postanowił postawić na crowdfunding.

Po pierwszej i drugiej zbiórce, które zakończyły się sukcesem, przyszedł czas na trzecią, mającą sfinansować linie autorskich kart.  Y chciał uzbierać 38 tys. zł, udało mu się to w ciągu 48 godzin. Finalnie zebrał aż  271 701 zł. Taka kwota przerosła najśmielsze oczekiwania.

Na czym polega fenomen crowdfundingu? Idea, w której to fani wspierają małymi kwotami swojego ulubionego twórcę po to, aby ten mógł dalej produkować pożądany przez nich kontent. Wszystko tkwi w identyfikowaniu się widzów i twórcy. Fani lubią swojego idola czują się z nim związani nic więc dziwnego, że skłonni są przelać na jego konto małą kwotę.

Comments

comments

12
Komentarze
Sonda

Czy nagrody branżowe przynoszą agencjom PR, oprócz prestiżu, korzyści biznesowe??

Loading ... Loading ...