Wielki sukces crowdfundingowy Magic of Y

Redakcja PR - 13.11.2017
284

Wielki sukces crowdfundingowy Magic of Y

Popularny iluzjonista i youtuber Magic of Y rozbił crowdfundingowy bank. Podczas trzeciej już zbiórki udało mu się zebrać prawie 300 tysięcy złotych.

Iluzjonista ogłosił, iż rozpoczął zbiórkę środków na realizację jego wymarzonego projektu. Jak każdy wielki iluzjonista Y chciał mieć sygnowaną swoim imieniem linię kart. Wiązało się to jednak z kosztami. Magikowi zależało bowiem, aby produkt był najwyższej jakości. Aby móc zrealizować swój pomysł, postanowił postawić na crowdfunding.

Po pierwszej i drugiej zbiórce, które zakończyły się sukcesem, przyszedł czas na trzecią, mającą sfinansować linie autorskich kart.  Y chciał uzbierać 38 tys. zł, udało mu się to w ciągu 48 godzin. Finalnie zebrał aż  271 701 zł. Taka kwota przerosła najśmielsze oczekiwania.

Na czym polega fenomen crowdfundingu? Idea, w której to fani wspierają małymi kwotami swojego ulubionego twórcę po to, aby ten mógł dalej produkować pożądany przez nich kontent. Wszystko tkwi w identyfikowaniu się widzów i twórcy. Fani lubią swojego idola czują się z nim związani nic więc dziwnego, że skłonni są przelać na jego konto małą kwotę.

Comments

comments

284
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...