Wielki sukces CD PROJEKT – Wiedźmin sprzedał się w 25 milionach egzemplarzy!

Redakcja PR - 30.03.2017
152

W 2016 CD Projekt sprzedał 25 milionów egzemplarzy "Wiedźmina"

Spółka CD Projekt, wydająca kultową grę Wiedźmin, podała raport finansowy za 2016 rok. Czytamy w nim, że do końca 2016 sprzedano 25 milionów egzemplarzy gry (bez dwóch dodatków do Wiedźmina 3: Dziki Gon: Serc z Kamienia oraz Krwi i Wina). 

Jak informuje akcjonariuszy w oficjalnym komunikacie Adam Kiciński, prezes zarządu CD Projekt, najważniejszym z jego perspektywy wydarzeniem w ubiegłym roku było dla firmy uruchomienie GWINTA: Wiedźmińskiej Gry Karcianej. Jak tłumaczy:

Dzięki temu stawiamy pierwsze kroki w nowym dla nas segmencie gier sieciowych z opcjonalnymi mikropłatnościami. Zeszłoroczny start zamkniętej bety Gwinta to dopiero początek. W nadchodzących miesiącach i latach gracze mogą spodziewać się większej liczby kart i trybów gry oraz współtworzonegoprzezzespółWiedźmina3trybusingleplayer. Jeste- śmy przekonani, że to właśnie z Gwintem, a we współpracy z naszym partnerem, firmą GAEA, po raz pierwszy mamy szansę zaistnieć na perspektywicznym rynku chińskim.

CD PROJEKT zarobiła w 2016 łącznie 583,9 mln (skonsolidowane przychody ze sprzedaży); zysk netto wyniósł 250,5 miliona złotych. 96% tej kwoty pochodzi z eksportu. Ponad miliard złotych przychodów ze sprzedaży przyniosły tytuły oraz dodatki: Wiedźmin 3: Dziki Gon, Serca z Kamienia oraz Krew i Wino. Ten ostatni zdobył na świcie ponad 60 nagród i wyróżnień, w tym m.in. nagrodę The Game Awards za najlepszą Grę Role-Playing w 2016 r. oraz statuetki Golden Joystick Awards w kategoriach: Najlepsza Fabuła, Najlepsza Grafika i Najlepszy Aktor, zaś CD PROJEKT RED uznane zostało za Studio Roku 2016.

W 2016 roku spółka pozyskała 116 mln zł dofinansowania z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR), w ramach programu dla sektora gier wideo GameINN.

Źródło: raport finansowy CD PROJEKT

 

Comments

comments

152
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...