Wielka zbiórka dla naszego wspólnego dobra- Adoptuj Pszczołę 5

Redakcja PR - 15.11.2017
146

Wielka zbiórka dla naszego wspólnego dobra- Adoptuj Pszczołę 5

To już piata edycja akcji o nazwie Adoptuj Pszczołę prowadzonej przez Greenpeace. Dzięki niej w Polsce coraz więcej osób wspiera te przytaczane owady.

Jak to wygląda? Na stronię adoptujpszczole.pl każdy może dokonać wirtualnej adopcji pszczoły. Wzięcie pod opiekę jednej pszczoły wynosi 2 złote miesięcznie. Obecnie w akcje zaangażowało się ponad 130 tysięcy osób.

Pieniądze wpłacane przez ludzi niosą  pomoc zagrożonym owadom. Dzięki wpływom z wcześniejszych edycji udało się sfinansować w 16 dużych miastach hotele dla pszczół, a Warszawie ogród społecznościowy dla pszczół i ludzi. Ponad to zebrane pieniądze pozwoliły na odbudowę populacji pszczół w Pszczynie Dolnej, w której jednej nocy zginęło kilka milionów owadów.

Te działania są niezbędne. Populacja pszczół w naszym kraju cały czas spada. Zniknięcie tego gatunku będzie miało druzgocący wpływ na cały ekosystem, którego również jesteśmy częścią. I nie chodzi tu o brak miodu, ale o to, że pszczoły zapylają rośliny. Dzięki temu te mogą produkować owoce, a co za tym idzie nasiona, z których wyrosną nowe drzewa.

Temat pszczół powinien więc być nam bardzo bliski. W naszym interesie leży to, aby tych owadów  było jak najwięcej.

Comments

comments

146
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...