Wielka rowerowa wyprawa Jacka Hugo-Badera do Tadżykistanu – relacja w odcinkach na Wyborcza.pl/tadzykistan

Informacja Prasowa - 13.07.2018
253

Wielka rowerowa wyprawa Jacka Hugo-Badera do Tadżykistanu - relacja w odcinkach na Wyborcza.pl/tadzykistan

W lipcu br. reporter „Dużego Formatu” „Gazety Wyborczej” Jacek Hugo-Bader z synem Michałem wyruszył do Tadżykistanu, aby objechać góry Pamir na rowerze – z kamerą, aparatem i komputerem. Relacje z podróży przez jeden z najbiedniejszych krajów świata można już śledzić na Wyborcza.pl/tadzykistan.
Tadżykistan to kraj twardej dyktatury, która trwa i nie daje wstępu Talibom dzięki wsparciu Rosji. Za pracą wyjechało stamtąd 2 miliony ludzi. Wszystkich obywateli Tadżykistanu jest 8 milionów. W domach zostały głównie kobiety, dzieci i starcy.
Jacek Hugo-Bader 21 lat po swojej pierwszej tadżyckiej wyprawie znów z rowerem wraca do środkowej Azji. Tym razem tematem wyprawy są badachrzańcy, lud zamieszkujący góry Pamiru, którzy do 2000 roku byli utrzymywani przez swojego religijnego i politycznego przywódcę, żyjącego na emigracji w Londynie. To Aga Chan IV, jakby ismailicki Dalajlama, do tego jeden z najbogatszych ludzi świata.
Relacja z wyprawy Jacka Hugo-Badera i jego syna Michała jest już dostępna na Wyborcza.pl/tadzykistan – to teksty, zdjęcia i nagrania wideo.
Po powrocie reportera z podróży powstaną też kolejne, duże materiały – dokument wideo i reportaż multimedialny, który jesienią zostanie publikowany na Wyborcza.pl.Partnerami i sponsorami projektu są: Wydawnictwo Agora i firma SkiTeam.

Projekt jest realizowany przez „Gazetę Wyborczą” i „Duży Format”.

Comments

comments

253
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...