Wielka Brytania walczy ze stereotypami w reklamie

Redakcja PR - 20.07.2017
101

Wielka Brytania walczy ze stereotypami w reklamie

Brytyjski urząd do spraw standaryzacji reklam zapowiedział walkę ze stereotypami związanymi z płcią w reklamach.

Od wielu lat niektóre przekazy reklamowe opierały się na stereotypach. Bardzo często można zobaczyć w spotach kobiety, które zajmują się jedynie zakupami czy mężczyzn stale naprawiających samochody. Urząd ds. reklamy w Wielkiej Brytanii planuje położyć temu kres.

Urząd proponuje aby zakazać dyskryminacji płci i stereotypowego przedstawiania postaci mężczyzn i kobiet w reklamach. Oczywiście nie chodzi tu o zatarcie różnic między płciami wynikającymi z odmiennych potrzeb. Zaostrzenie prawa ma na celu wyeliminowanie nieodpowiednich insynuacji, jakie obecnie są pokazywane w kampaniach, tak, aby powstrzymać krzywdzące stereotypy.

Niedozwolone byłoby sugerowanie w reklamach tego, że dana płeć jest przeznaczona do wykonywania danych zawodów lub obowiązków społecznych. Brytyjscy widzowie skarżą się na taki właśnie typ reklam, jednak ze względu na brak objęcia go zakazem, urzędnicy mają związane ręce. Jedynie rozszerzenie regulacji pozwoliłoby zahamować ten proceder.

Comments

comments

101
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...