Więcej ofert i promocji na stronie głównej Allegro

Redakcja PR - 12.09.2017
270

Więcej ofert i promocji na stronie głównej Allegro

Wkrótce wszyscy klienci Allegro będą mogli szybciej i prościej korzystać z promocji, specjalnych ofert tematycznych, okazji i innych możliwości zakupu atrakcyjnych produktów.

 

allegro
 

Od czerwca 2017 na Allegro ruch z urządzeń mobilnych zrównał się z ruchem z urządzeń stacjonarnych. Klienci Allegro często korzystają z różnych kanałów naprzemiennie,np. wybierają przedmioty na urządzeniach stacjonarnych, przeglądają oferty na tabletach, zapłacą w aplikacji mobilnej – albo robią zakupy w zupełnie innej kolejności. Dla ich wygody i komfortu używania Allegro na różnych urządzeniach rozpoczęliśmy wprowadzanie zmian, które uproszczą serwis i spowodują, że wrażenia klientów z korzystania z serwisu będą zbliżone niezależnie od urządzenia, których używają.

Część klientów Allegro już widzi wprowadzane stopniowo zmiany zarówno na stronie głównej, jak i wewnątrz serwisu. Uporządkowane i uproszczone zostaną także strony wewnątrz serwisu, tak by były czytelniejsze i ułatwiały klientom posługiwanie się narzędziami serwisu. Dzięki nowemu układowi klient będzie mógł wygodnie przerwać korzystanie z serwisu na jednym urządzeniu i powrócić na drugim urządzeniu w tym samym miejscu procesu zakupowego.

– Wszystkie zmiany, które wprowadzamy w serwisie Allegro od wielu miesięcy są po to, by klientom kupowało się łatwiej i przyjemniej – mówi Piotr Szybiak, CTO Allegro. – Strona główna ma pomagać w zakupach. Nowa wersja mieści więcej informacji o promocjach, specjalnych ofertach i okazjach, czyli o wszystkim, co Polacy lubią w internetowych zakupach. Więcej przydatnych informacji i lepsza nawigacja pomogą w dotarciu do interesujących ofert i ułatwi poruszanie się po allegro niezależnie od urządzenia – dodaje Piotr Szybiak.

Zasadnicze zmiany widoczne są już od góry strony. Wyeksponowane zostało okno wyszukiwarki a poniżej znajduje się więcej niż dotąd sekcji tematycznych, kierujących klientów do uporządkowanych prezentacji najciekawszych ofert i aktualnych promocji. Pokazywane są zarówno propozycje skierowane do indywidualnego klienta na podstawie jego preferencji, jak i bestsellery popularne wśród innych klientów. Dzięki temu uwadze klientów nie umkną najciekawsze promocje czy popularne oferty.

Stronę główną Allegro odwiedza blisko 11 milionów użytkowników miesięcznie, którzy przez miesiąc wpisują w wyszukiwarkę ponad miliard zapytań. Dotychczas była przebudowywana kilka razy: w 2002, 2005 i 2009 roku, a obecnie zmieniana wersja działa od 2011 roku

Comments

comments

270
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...