White Octopus, LoveBrands Relations i Mastermind Media dla kampanii „Małopolska. Poznajmy się”

Informacja Prasowa - 28.09.2020
169

White Octopus, LoveBrands Relations i Mastermind Media dla kampanii „Małopolska. Poznajmy się”

White Octopus, LoveBrands Relations i Mastermind Media dla kampanii „Małopolska. Poznajmy się”

Założenia kampanii

Celem kampanii jest aktywizacja mieszkańców Polski do realizacji podróży turystycznych do Małopolski oraz ukazanie regionu jako idealnego miejsca do wypoczynku w duchu „slow”, czyli niespiesznego, uważnego podróżowania. Podkreśla również bezpieczeństwo – Małopolska jest liderem w skali kraju co do liczby obiektów posiadających certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej „Obiekt bezpieczny higienicznie”.

Lokalny charakter

Czym kampania wyróżnia się na tle innych? Wyjątkowego charakteru nadają jej lokalni ambasadorzy. W podróże po nieutartych szlakach zabierają nas sami mieszkańcy regionu: Anna  –   przewodnik po Jurze i Ojcowskim Parku Narodowym, rodzina Mazurków, Anna –  kolarka górska, znawcy kulinariów Maja i Bartosz oraz Jan Sabała – przewodnik tatrzański i edukator ekologiczny. Kto jak nie mieszkańcy i miłośnicy Małopolski pokaże nam miejsca, które znane są tylko wtajemniczonym? Oprócz ambasadorów kampanię tworzą internauci, którzy mogą dodawać swoje rekomendacje nieoczywistych miejsc na specjalnie przygotowanym do tego formularzu. W ramach kampanii powstała grupa na Facebooku „Małopolska branża turystyczna – poznajmy się!”.

Realizacja kampanii

W realizację kampanii „Małopolska. Poznajmy się” zaangażowanych jest kilka firm. Za strategię, koncept i kreację kampanii odpowiedzialna jest firma White Octopus. Postawiono przed nami niełatwe, ale fascynujące zadanie. Mieliśmy pokazać znany i lubiany region od zupełnie innej – mniej oczywistej strony – mówi Jacek Budzikowski, prezes White Octopus. I dodaje: W tle jako kontekst przewijała się pandemia i obostrzenia z nią związane. Pomyśleliśmy, że nie ma lepszych osób, które mogą zarekomendować mniej znane miejsca regionu, niż mieszkańcy. I nie myśleliśmy o celebrytach, czy uznanych sportowcach. Postawiliśmy na autentycznych lokalnych pasjonatów, którzy są najlepszymi ambasadorami Małopolski. Wszystko pod hasłem przewodnim LOKALNI POLECAJĄ. Nie pomyliliśmy się. Grupa osób, którą zaangażowaliśmy do projektu codziennie pokazuje nam i naszym odbiorcom nowe, zaskakujące oblicza Małopolski.
W ramach kampanii powstały materiały video – spot promocyjny, videosondy z rekomendacjami urokliwych miejsc mieszkańców oraz reportaże, w których ambasadorzy pokazują swoją Małopolskę. Powstał też landing page, na którym ambasadorzy rekomendują ciekawe miejsca, a internauci mogą zamieszczać swoje propozycje. W social mediach prowadzona jest regularna komunikacja.
Za działania w zakresie public relations odpowiedzialna jest agencja strategicznej komunikacji zintegrowanej LoveBrands Relations, która zrealizowała konferencję prasową Dobre praktyki Małopolski na rzecz wspierania turystyki nie tylko w sezonie wakacyjnym. Agencja przeprowadziła również badanie opinii  wśród przedstawicieli małopolskiej branży turystycznej i odpowiada za komunikaty PR dotyczące kampanii. Małopolska to fascynujący region. Bardzo się cieszę ze współpracy i tego, że możemy pomóc Polakom w poznawaniu się z Małopolską – mówi Dorota Bieniek-Kaska, prezes LoveBrands Relations. 

Comments

comments

169
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...