Wernisaż „Tribute to Colours” Tomka Sikory na festiwalu Dwa Brzegi

Informacja Prasowa - 29.07.2016
178

Wernisaż Tomka Sikory w ramach 10. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi

W najbliższą niedzielę 31 lipca o g. 15 w Mięćmierzu w Galerii Na Płocie odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Tomka Sikory „Tribute to Colours”. Wydarzenie zorganizowane jest w ramach 10. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.

Fotografie inspirowane są kolekcją ubrań projektantki Chi-Chi Ude, która z kolei czerpie z typowej dla Afryki kolorowej stylistyki. Zadaniem wystawy, jak mówi Tomek Sikora, jest otwarcie społeczeństwa na inne kultury: „Kolory to najpiękniejszy wynalazek stwórcy tego świata. Różnorodność barw przyrody i ludzi daje nam poczucie przebywania w raju. Przejęty rosnącą ksenofobią i strachem przed innymi kulturami z jednej strony i zachwycony niezwykle jaskrawą i graficzną kolekcją ubrań inspirowanych Afryką autorstwa Chi-Chi Ude z drugiej strony, zebrałem grupę ludzi, z którą stworzyliśmy tę książeczkę dedykowaną potędze koloru.”

Wszystkie fotografie wykonane są aparatami serii Fujifilm X, między innymi najnowszym modelem X-T2.

Towarzyszył mi na planie aparat fotograficzny – najnowsze dziecko FUJIFILM X-T2. Ten zgrabny, szybki, uzbrojony w uchylny ekran aparat sprawdził się we wszystkich warunkach. Wysoka czułość matrycy pozwoliła na zarejestrowanie sytuacji w naturalnym, często bardzo skromnym świetle. Powstały piękne, plastyczne i kolorowe obrazy które dedykuję wszystkim, i tym otwartym na świat i tym, którzy się go boją, bo go jeszcze nie znają. Nie bójmy się różnorodności – dodaje fotograf.

Wystawa potrwa do 7 sierpnia. Wstęp wolny.

Wernisaż: 31 lipca 2016, 15:00
Termin wystawy: 31 lipca – 7 sierpnia 2016
Miejsce: Galeria Na płocie, Mięćmierz

Comments

comments

178
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...