Web Summit 2016 – jak wygląda trzeci dzień konferencji?

Redakcja PR - 09.11.2016
168

Dzień trzeci Web Summit

Wczoraj pisaliśmy o starcie największej w Europie konferencji o rynku technologicznym – Web Summit. Dziś kolejna mini-relacja z trzeciego dnia spotkania. 

Organizatorzy Web Summit 2016 mogą pochwalić się imponującą liczbą uczestników. Na to odbywające się w Lizbonie wydarzenie przyjechało aż 53 056 osób. Na stronie internetowej Web Summit czytamy, że aż 65% tych osób to menedżerowie wyższego szczebla, a 7 000 to CEO. W konferencji uczestniczą przedstawiciele 15 tys. firm ze 166 państw całego świata.

Na Web Summit wystąpi 663 prelegentów. Wśród nich znajdują się m.in. Mike Quigley, CMO Niantic,  odpowiadający za sukces Pokemon Go, Mike Schroepfer, CTO Facebook czy Sean Rad, współzałożyciel i CEO Tinder. Na konferencji wystąpią jednak również osoby, które dotychczas mogliśmy kojarzyć z zupełnie inną działalnością, jak były piłkarz Luis Figo, który jest współzałożycielem platformy Dream Football, Ronaldinho, piłkarz i inwestor, Joseph Gordon-Levitt, aktor i założyciel HitRECord czy Lily Cole, modelka i aktorka, która założyła firmę Impossible.

DZIEŃ TRZECI

Dziś w Lizbonie konferencja trwa równolegle na pięciu scenach.  Sceny są podzielone tematycznie – SaasMonster, SportsTrade, AutoTech, PandaConf oraz Scena Główna.

Na SasSMonster wystąpili dziś przedstawiciele takich brandów jak Coca-Colaa, czy Facebook.

Link do tej części panelu —> Tutaj

Na scenie SportTrade uczestnicy Web Summit zobaczyli dziś  między innymi szefa Sporting Clube de Portugal – Grega Jenningsa czy Petera Nelsona z HBO Sport.

Link do tej części panelu —> Tutaj

Scena AutoTech należała dziś do , Johna Chambersa z Cisco, Johana de Nysschena z Cadillac Europe oraz… robota o imieniu Pepper.

Link do tej części panelu —> Tutaj

Podczas części PandaConf, w panelach udział wzięli mi.in: Alexis Ohanian z Reddita, Simon Sproule z Aston Martina oraz  Sara Leary z firmy Nextdoor.

Link do tej części panelu —> Tutaj

Scenę główną zdominowały tematy polityki giełdy i sportu. Panelistą na tej scenie był m.in: Luis Figo, były piłkarz, a obecnie przedstawiciel Dream Football. W rozmowie z innym słynnym przed laty piłkarzem Ronaldinho – zastanawiali się, czy sukces w sporcie da się przekuć na późniejszy sukces w biznesie.

David Bonderman z TPG Capital, Rick Hess z Evolution Media Growth Partners i Mark Britt z  iflix rozmawiali o tym, jak zmienia się współcześnie sposób konsumpcji mediów.

Inwestorzy  – Steve Anderson z Tindera i  Sean Rad – ojciec sukcesu CounterStrike‚a, w panelu otwierającym zastanawiali się nad tym, co stanie się z Ameryką i amerykańską giełdą po zwycięstwie Trupa (zobaczcie nasze materiały na temat wyborów w USA: komentarze mediów, komentarze ekspertów).

Link do tej części konferencji —> Tutaj

 

Na bieżąco śledzimy Web Summit, linki do wszystkich paneli można znaleźć na stronie konferencji. 

Comments

comments

168
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...