Web Summit 2016 – trwa największa w Europie konferencja o rynku technologicznym

Redakcja PR - 08.11.2016
3

Web Summit 2016: 53 056 uczestników, 663 prelegentów, 21 sekcji tematycznych

Pierwsza edycja Web Summit odbyła się w 2010 roku i zgromadziła 400 osób, głównie przedstawicieli startupów, bo to z myślą o nich powstało to wydarzenie. W ciągu 5 lat Web Summit stało się jedną z największych i najważniejszych konferencji na świecie na temat rynku technologicznego.

fot. print screen Facebook/Web Summit

fot. print screen Facebook/Web Summit

Organizatorzy Web Summit 2016 mogą pochwalić się imponującą liczbą uczestników. Na to odbywające się w Lizbonie wydarzenie przyjechało aż 53 056 osób. Na stronie internetowej Web Summit czytamy, że aż 65% tych osób to menedżerowie wyższego szczebla, a 7 000 to CEO. W konferencji uczestniczą przedstawiciele 15 tys. firm ze 166 państw całego świata.

Web Summit potrwa 4 dni – od 7. do 10. listopada, podczas których wystąpi 663 prelegentów. Wśród nich znajdują się m.in. Mike Quigley, CMO Niantic,  odpowiadający za sukces Pokemon Go, Mike Schroepfer, CTO Facebook czy Sean Rad, współzałożyciel i CEO Tinder. Na konferencji wystąpią jednak również osoby, które dotychczas mogliśmy kojarzyć z zupełnie inną działalnością, jak były piłkarz Luis Figo, który jest współzałożycielem platformy Dream Football, Ronaldinho, piłkarz i inwestor, Joseph Gordon-Levitt, aktor i założyciel HitRECord czy Lily Cole, modelka i aktorka, która założyła firmę Impossible.

Wczoraj odbyło się oficjalne otwarcie konferencji, które można było oglądać na żywo na Facebooku. Film dostępny jest na facebookowym profilu Web Summit: https://www.facebook.com/WebSummitHQ/?fref=ts. Na scenie pojawili się m.in. wspomniany już Joseph Gordon-Levitt oraz Roberto Azevedo, dyrektor generalny World Trade Organization.

Konferencja Web Summit ma pokazywać, jak rynek technologiczny może wpływać na działalność wszelkiego rodzaju firm. Podczas wydarzenia poruszane są zagadnienia dotyczące prowadzenia biznesu właśnie przy wsparciu technologii. Dlatego też Web Summit przyciąga największych sprzedawców i nabywców technologii z całego świata.

Wydarzenie zostało podzielone na 21 ścieżek tematycznych, w ramach których codziennie odbywają się prelekcje. 5 z nich można każdego dnia śledzić na żywo. Każda z 21 konferencji tematycznych odbywa się na innej scenie, co tylko potwierdza skalę wydarzenia, jakim jest Web Summit. Zachęcamy do śledzenia na żywo paneli, które odbywają się dzisiaj. Poniżej podajemy linki do dzisiejszych prelekcji, które są transmitowane na poszczególnych kanałach na Facebooku:

https://www.facebook.com/WebSummitHQ/

https://www.facebook.com/PandaConf/?fref=ts

https://www.facebook.com/SaaSMonster/?fref=ts

https://www.facebook.com/SportsTradeHQ/?fref=ts

https://www.facebook.com/AutoTechConf/?fref=ts

Źródło: websummit.net

Comments

comments

3
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...