„Wdechy 2020″ – nominacje do warszawskich nagród kulturalnych „Co Jest Grane 24″

Informacja Prasowa - 10.01.2020
82

„Wdechy 2020" - nominacje do warszawskich nagród kulturalnych „Co Jest Grane 24"

10 stycznia redakcja „Co Jest Grane 24″ – magazynu kulturalnego ukazującego się wraz z piątkowym wydaniem „Gazety Wyborczej” – ogłosiła nominacje do nagród kulturalnych „Wdechy 2020″. Już po raz 16. przyznane zostaną tytuły Człowieka, Miejsca i Wydarzenia, tym razem za rok 2019. Głosować można na stronieWyborcza.pl/wdechy do 31 stycznia. Wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali 7 lutego.

Coroczny plebiscyt „Wdechy” wyróżnia artystów, animatorów, organizatorów kultury, którzy sprawiają, że Warszawa nabiera barw i charakteru – budują teatry, otwierają klubokawiarnie, a swoją sztuką uwrażliwiają i zmuszają do myślenia. Zwycięzców w poszczególnych kategoriach wybierają dziennikarze „Co Jest Grane24″ i „Gazety Wyborczej”.

W tegorocznej, 16. edycji konkursu „Wdechy”, nominowani są:

Człowiek Roku:

1. Karol Radziszewski

2. Bartosz Bielenia

3. Jan Komasa i Mateusz Pacewicz

4. Marcin Masecki

5. Alina Czyżewska

Miejsce Roku:

1. Muzeum Sztuki Nowoczesnej

2. Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

3. Kino Muranów

4. Muzeum Historii Żydów Polskich Polin

5. Centrum Praskie Koneser

Wydarzenie Roku:

1. Wystawa „Strachy” Daniela Rycharskiego w Muzeum Sztuki Nowoczesnej

2. Koncert Podsiadło i Taco na Stadionie Narodowym w Warszawie

3. Protestacyjna akcja jedzenia bananów pod Muzeum Narodowym

4. Wystawa „Król Maciuś I” w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin

5. Spektakl „Diabły” w Teatrze Powszechnym

Jak co roku, laureaci plebiscytu otrzymają nietypowe statuetki – deski surfingowe z namalowanym przez Krzysztofa Ostrowskiego komiksem o zwycięzcy. Drugą nagrodę – deskorolkę – w tych samych kategoriach przyznają czytelnicy w głosowaniu internetowym.

Zasady głosowania i regulamin można znaleźć na stronie Wyborcza.pl/wdechy.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas gali 7 lutego, która odbędzie się na placu Konesera 3 w Warszawie. Szczegóły wydarzenia organizatorzy ogłoszą wkrótce.

Laureatami w poprzednich edycjach byli m.in.: Krzysztof Warlikowski, Karolina Gruszka i Iwan Wyrypajew, Monika Strzępka i Paweł Demirski, Grzegorz Lewandowski, Magdalena Cielecka, Krystyna Janda, Mariusz Treliński, Maria Peszek. Deski dla miejsca roku stoją m.in.: w Teatrze Polonia, Teatrze IMKA i Muzeum Powstania Warszawskiego, klubach Pardon To Tu i Powiększenie. Wydarzenia roku to z kolei m.in. Warszawskie Spotkania Teatralne, otwarcie Centrum Nauki Kopernik, Teren Warszawa – projekt Grzegorza Jarzyny, Pożar w Burdelu, Konkurs Chopinowski.

Organizatorem plebiscytu jest „Co Jest Grane 24″, a autorką kreacji kampanii promocyjnej „Wdechy 2020″ jest Barbara Lubas.

Comments

comments

82
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...