Warta solidaryzuje się z Ukrainą

Jerzy Ciszewski - 01.03.2022
205

Warta solidaryzuje się z Ukrainą

Warta solidaryzuje się z Ukrainą

Warta włączyła się do pomocy poszkodowanym w wyniku wojny na Ukrainie. W ramach planowanych działań przeznaczyliśmy 11 mln zł na działania związane z niesieniem aktywnej pomocy ukraińskim obywatelom, a także sfinansujemy uchodźcom przybywającym z Ukrainy do Polski ubezpieczenie OC komunikacyjne.

W ramach pomocy poszkodowanym w wyniku wojny na Ukrainie Warta postanowiła sfinansować uchodźcom przybywającym z Ukrainy do Polski ubezpieczenie OC komunikacyjne. Takie ubezpieczenie będzie mógł wystawić każdy agent Warty. Instrukcję, jak wystawić taką polisę, znajdziecie m.in. w systemie eAgent.

Ubezpieczenie to będzie bezpłatne dla osób przyjeżdżających z objętej wojną Ukrainy i będzie obowiązywało 30 dni.

Zarząd Warty przygotował ponadto dodatkowy pakiet wsparcia dla Ukrainy i uchodźców z tego kraju.

Pakiet wsparcia składa się z:

  • ustanowienia funduszu w wysokości 10 mln zł, który zostanie przeznaczony na potrzeby osób dotkniętych wojną w Ukrainie, w tym przede wszystkim na rzecz sierot i rodzin przebywających obecnie w Ukrainie oraz uchodźców przebywających na terenie Polski,
  • ustanowienia funduszu w wysokości 1 mln zł na wsparcie pracowniczych inicjatyw, których celem jest pomoc dla uchodźców z Ukrainy,
  • zatrudnienia przez Wartę znaczącej grupy osób, będących uchodźcami z Ukrainy,
  • wstrzymania ubezpieczania majątku firm na terenie Rosji i Białorusi.

W Warcie rozumiemy, że najlepsza pomoc to taka, która jest udzielana szybko i trafia tam, gdzie jest najbardziej potrzebna. Dlatego też, postanowiliśmy w trybie pilnym ustanowić fundusz, którego celem będzie udzielenie wsparcia dla uchodźców, którzy szukają schronienia w Polsce, jak również osobom, które z różnych przyczyn pozostały w swoim kraju – mówi Jarosław Parkot, prezes zarządu Warty.

Comments

comments

205
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...