„Warszawa nadaje” – premiera podcastu „Gazety Stołecznej” i Warszawa.wyborcza.pl już jutro, 15 października

Informacja Prasowa - 15.10.2021
156

"Warszawa nadaje" - premiera podcastu "Gazety Stołecznej" i Warszawa.wyborcza.pl już jutro, 15 października

„Warszawa nadaje” – premiera podcastu „Gazety Stołecznej” i Warszawa.wyborcza.pl już jutro, 15 października

W piątek, 15 października 2021 r. ruszy nowy podcast „Warszawa nadaje”, przygotowywany przez dziennikarzy „Gazety Stołecznej” i serwisu Warszawa.wyborcza.pl. W nowej audycji internetowej czytelnicy i czytelniczki „Wyborczej” będą mogli usłyszeć o tym, jak żyje się w największym polskim mieście – co się w nim zmienia, a co jeszcze wymaga zmian. W pierwszym odcinku podcastu, dostępnego m.in. na Wyborcza.pl i platformach, redakcja zaprosi wszystkich na wspólny spacer przez Nowy Świat, czyli jedną z najbardziej znanych ulic stolicy.

– O Warszawie mamy mnóstwo do powiedzenia, opisujemy ją przecież od lat. To dla nas wyjątkowe miasto, ale ciągle sprawdzamy, czy jest piękne, czy brzydkie, nowoczesne czy zacofane. Nie robimy uników, bo na Warszawie nam zależy. Teraz wychodzimy w miasto z mikrofonem. Rozmawiamy z zaproszonymi gośćmi w studiu – wyjaśnia Wojciech Tymowski z „Gazety Stołecznej”, autor pierwszego odcinka podcastu.
– Każdy taki odcinek składać się będzie z trzech części, które mają swoje podtytuły: „Z ulicy stolicy” – to reporterski zapis z miejskiego spaceru, „Uderz w stołek” – wywiad z zaproszonym gościem na wybrany miejski temat oraz „Warszawa ma głos” – miejski felieton.

W pierwszym odcinku podcastu „Warszawa nadaje” redakcja „Wyborczej” wędruje przez Nowy Świat, rejestrując puls wieczornego życia tej ulicy i szukając odpowiedzi na pytanie, czy nadal jest to salon Warszawy i serce miasta. Nowy Świat jest też tematem głównej rozmowy i gościnnego felietonu.

Premiera podcastu „Warszawa nadaje” nastąpi w piątek, 15 października. Audycji online „Gazety Stołecznej” i serwisu Warszawa.wyborcza.pl będzie można słuchać bezpłatnie na platformach Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts, na YouTube’ie, tokfm.pl a także w serwisie Warszawa.wyborcza.pl i na Wyborcza.pl/warszawanadaje.

Kolejne odcinki dostępne będą w piątki co dwa tygodnie, każdy o godzinie 6:00 rano.

Podcast „Warszawa nadaje” wspiera promocja w prasie (lokalne wydanie „Gazety Wyborczej”), w internecie (Warszawa.wyborcza.pl, Wyborcza.pl, media społecznościowe), w stacjach radiowych (RMF FM, RMF Classic, Meloradio) oraz w Spotify. Działania reklamowe przygotował i zaplanował zespół promocji „Gazety Wyborczej”.

Wydawczyniami podcastu „Warszawa nadaje” są Martyna Turska i Julia Radziwiłł, a jego stałym gospodarzem ze strony „Gazety Stołecznej” i Warszawa.wyborcza.pl jest Wojciech Tymowski. Poszczególne odcinki podcastu przygotowywać będą różni autorzy.

Oprócz tego w serwisie Wyborcza.pl dostępne są podcasty „8:10”, a w jego ramach – cykle „Jutronauci” i „Książki. Magazyn do słuchania”, a także audycje online „Mistrzowie Słowa” oraz podcasty „Wysokich Obcasów”. https://wyborcza.pl/podcast

Comments

comments

156
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...