Walt Disney Airlines? Na razie to tylko plotka

Informacja Prasowa - 29.07.2019
18

Walt Disney Airlines? Na razie to tylko plotka

JustDisney.com, strona fanów Walta Disneya, opublikowała informację, że wytwórnia Walta Disneya inwestuje we własną linię lotniczą, która zacznie działać w 2021 roku. Publikacja została zdementowana przez Disneya i nie jest prawdziwa. Jednak sam temat jest dość interesujący.

Informacja o tym, że Walt Disney Co. prawdopodobnie pojawi się w branży lotniczej w 2021 r. z własną linią lotniczą ukazała się 29 czerwca, ale do mediów trafiła dopiero 22 lipca. Plotka na stronie fanów Disneya głosi, że wytwórnia ma kupić mniejsze regionalne linie lotnicze do obsługi lotów z Chicago, Los Angeles, Nowego Jorku oraz Detroit do Orlando. Firma z siedzibą w Burbank w Kalifornii już teraz obsługuje swoich gości w sektorze transportu dzięki Disney’s Magical Express, transferowi z międzynarodowego lotniska w Orlando do Walt Disney World Resort. Od lądu do morza, Disney Cruise Line dostarcza rozrywki o tematyce Disneya na wodzie podczas transportu pasażerów do różnych miejsc na Karaibach, Bahamach, Meksyku oraz w Europie.

Podróż liniami mogłaby być przedłużeniem doświadczenia, jakim jest wizyta w parku. Na maluchy i ich rodziców miałoby czekać mnóstwo atrakcji. Obsługa lotniskowa czy załogi pokładowe przebrane w stroje najpopularniejszych bohaterów Disneya, kapitan mówiący głosem Buzza Astrala znanego z serii Toy Story czy system rozrywki pokładowej z olbrzymią bazą produkcji Disneya i motywów z komiksów Marvela, a także nową usługą Disney+, która zadebiutuje w listopadzie 2019 r. Menu pokładowe miałoby się składać m.in. z lodów Mickey Premium czy ciepłych churros, zaś Coca-Cola miałaby mieć wyłączność jeśli chodzi o sprzedaż napojów.

Z biznesowego punktu widzenia byłby to strzał w dziesiątkę. Dzięki własnej linii lotniczej Walt Disney mógłby być jedynym pośrednikiem dla klientów podróżujących do parków rozrywki Disneya. Oprócz prowadzenia parków rozrywki, kurortów czy transportu z i na lotniska, firma mogłaby zaoferować także podróże do Orlando. Jednak niedawno wytwórnia kultowych animacji skomentowała plotki na ten temat. Niestety, okazuje się, że informacje o disnejowskich liniach lotniczych są nieprawdziwe. – Firma nie planuje wprowadzenia dedykowanych linii lotniczych dla swoich klientów a pogłoski na ten temat były bezpodstawne i nieprawdziwe – można przeczytać w oświadczeniu Walt Disney Company. Linia Walt Disney Airlines na razie nie powstanie, ale może jeszcze nic straconego? Chcielibyście podróżować takimi liniami?

Comments

comments

18
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...