Waga bezpieczeństwa własności intelektualnej marki

Jerzy Ciszewski - 22.07.2022
214

Pandemia sprawiła, że większość naszego życia przeniosła się do online

Pandemia sprawiła, że większość naszego życia przeniosła się do online, a dane i informacje stały się najcenniejszymi „walutami”. Od tego czasu tempa nabrała digitalizacja gospodarki na niemal każdej płaszczyźnie, tym samym pozostawiając w internetowych zasobach ogromne ilości prywatnych i wrażliwych danych.

Bez wątpienia dbałość o poufność newralgicznych informacji przekazywanych w organizacji to obecnie jeden z największych priorytetów przedsiębiorstw. Podobnie jest w firmie Brother, gdzie ochrona własności intelektualnej stała się jedną z najważniejszych kwestii. Wiąże się z tym nie tylko zabezpieczenie znaków towarowych, praw autorskich i patentów, ale także ochrona klientów, utrzymanie poziomu lojalności i zaufania, jakim darzą oni produkty i markę.

Dzięki współpracy z agencją ochrony marek Incopro, firma Brother w ubiegłym roku wykryła około 28000 ofert online, które naruszały jej znaki towarowe i prawa autorskie oraz 16000 wprowadzających w błąd ofert w całej Europie. Zostały również podjęte działania przeciwko ponad 80 stronom internetowym, które nadużywały znaku towarowego Brother i jednocześnie były fałszywe lub zainfekowane złośliwym oprogramowaniem. Świadczy to o ogromnej skali prób wykorzystania własności intelektualnej do uzyskania korzyści, najczęściej majątkowych, osób trzecich.

W 2021 roku przeprowadzając audyt bezpieczeństwa marki, natknęliśmy się na ponad 40 000 naruszających prawo wykazów, które wprowadzały w błąd i mogły być szkodliwe dla naszych klientów. Tym samym we współpracy z agencjami śledczymi i adwokatami wykryliśmy, zbadaliśmy i podjęliśmy działania przeciwko 10 przypadkom fałszerstw w ubiegłym roku. Takie sytuacje pokazują, jak ważna jest regularna weryfikacja i audyt środków bezpieczeństwa” – komentuje Piotr Baca, Country Manager Brother Polska.

W poszukiwaniu najlepszej oferty klienci mogą nabyć to, co uważają za oryginalne produkty, nieświadomi, że w rzeczywistości są one podrobione. Z tego powodu firma wdrożyła również Program Przeciwdziałania Podróbkom, aby stawić czoła ogromnemu napływowi fałszywych egzemplarzy i ich sprzedaży kanałami online oraz offline. Stała inwestycja w działania zwiększające bezpieczeństwo pozwoli chronić klientów, a także dbać o własność intelektualną Brother.

Aby mieć pewność, że dany produkt jest oryginalny, warto stosować się do poniższych wskazówek:

  • Kupować od zweryfikowanych dostawców, sprzedawców detalicznych i ze sprawdzonych źródeł.
  • Uwierzytelniać produkt i sprawdzać, czy jest autentyczny. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie https://www.brother.pl/supplies/anti-counterfeit
  • Sprawdzać opakowanie i jakość druku.

W celu zgłoszenia podejrzenia podrobionego produktu firmy Brother można odwiedzić stronę www.brother.com/id lub skontaktować się bezpośrednio pod adresem IPRinfo@brother.co.uk.

Comments

comments

214
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...