W życiu nie ma stopklatki-koncert charytatywny organizowany przez Fundację Sprzymierzeni z GROM

Redakcja PR - 08.05.2018
167

W życiu nie ma stopklatki-koncert charytatywny organizowany przez Fundację Sprzymierzeni z GROM

Polscy Żołnierze, funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, SOP służą bezpieczeństwu naszej Ojczyzny nie tylko w Polsce, ale i poza jej granicami współpracując z elitarnymi  jednostkami z całego świata.

Fundacja SPRZYMIERZENI Z GROM to organizacja non-profit utworzona przez weteranów z Jednostki GROM, której głównym celem jest pomoc i wspieranie polskich żołnierzy sił specjalnych oraz funkcjonariuszy Policji, w szczególności działania charytatywne dotyczą wdów i sierot po poległych żołnierzach i funkcjonariuszach. Zarówno Zarząd, jak i Rada nie pobierają wynagrodzenia za wszelkie działania na rzecz Fundacji, od początku świadcząc usługi pro-bono jako wolontariusze.

W ramach działań charytatywnych 8 czerwca 2018 roku o godz. 20:00 Fundacja SPRZYMIERZENI Z GROM organizuje koncert, który odbędzie się w Parku Wolności na terenie Muzeum Powstania Warszawskiego. Podczas koncertu zagrają zespoły Luxtorpeda i NeuOberschleisen, które są partnerami  wydarzenia. Całkowity dochód z koncertu zostanie przekazany na leczenie polskich żołnierzy i funkcjonariuszy w Stanach Zjednoczonych. Istotnym celem wydarzenia jest również zwrócenie uwagi na wypadki podczas misji zagranicznych oraz tych w codziennym życiu.

Kolejnym wydarzeniem będzie organizowane w dniach 19-21 czerwca 2018 roku II Sympozjum Międzynarodowe zadedykowane chorobom TBI (Traumatic Brain Injury – urazowe uszkodzenie mózgu) oraz PTSD (Post Traumatic Stres Disorder – zaburzenie stresowe pourazowe). Fundacja organizuje sympozjum naukowe wraz z zagranicznymi i polskimi autorytetami, które specjalizują się w powyższych zagadnieniach, w celu wymiany doświadczeń i tworzeniu strategii związanej z utworzeniem odpowiednich procedur leczniczych.

Trzecim elementem projektu jest zorganizowanie we wrześniu zajęć integracyjno – rehabilitacyjnych dla wdów i sierot, które po stracie małżonka lub rodzica zostały dotknięte PTSD. Zajęcia odbędą się w Krynicy Górskiej.

Inauguracją tego złożonego projektu będzie wyjazd do Stanów Zjednoczonych jesienią 2018 roku paru podopiecznych dotkniętych TBI. Wyjazd zorganizowany jest wspólnie z partnerem Fundacją Navy SEALs Fund Brotherhood Beyond Battlefield, w skąd której wchodzą żołnierze i weterani US Navy SEALs.

Comments

comments

167
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...