W święta RMF FM spełni życzenia słuchaczy

Informacja Prasowa - 22.12.2016
280

Święta w RMF FM

W wigilijne przedpołudnie Daniel Dyk, Maciek Dowbor i Gorąca Świąteczna Sekretarka pomogą słuchaczom w trudnych przedświątecznych przygotowaniach, a Tomasz Olbratowski i Mariusz Kałamaga nauczą podstaw świątecznego savoir vivre’u (10-14, Świąteczna gorączka).

Na pierwszą gwiazdkę (14-17)  oczekiwać będzie Asia Meus razem z dziennikarzami RMF FM, słuchaczami i ulubionymi gwiazdami: Wojtkiem Łuszczykiewiczem, Grzegorzem Skawińskim, Rudą z Red lips , Enejem,  Anią Wyszkoni, Eweliną Lisowską i Grzegorzem Hyżym.

Tradycyjny już koncert najpiękniejszych kolęd rozpocznie się o 17 i potrwa do 20.  Po nim Krzysztof Urbaniak przystąpi do tworzenia Wielkiej Księgi Wigilijnych Opowieści  (20-24), korzystając z rodzinnych historii słuchaczy zebranych w okresie przedświątecznym.

W pierwszy dzień Świat Ewelina Pacyna zajmie się biciem. Biciem rekordu w  składaniu świątecznych życzeń … słuchaczom. Do akcji dołączyli także, między innymi, górale, Ślązacy, Kaszubi, Warmiacy, badacze ze stacji Arktycznej, marynarze, żołnierze, strażacy, górnicy, kominiarze i wiele innych zaskakujących osób (10-15, Życzymy Wam Wesołych Świąt).

O 15 dwa razy zapuka Mikołaj. Prowadzący Kamil Baleja i dziennikarze RMF FM w kraju  postarają się udowodnić, że tego dnia cuda się zdarzają, obsypując prezentami osoby wskazane przez słuchaczy.

Świąteczny dzień zakończy (20-24) Maraton Świątecznych Piosenek wybranych przez Olę Filipek.

Prezenty dla słuchaczy RMF FM pojawią się także w drugi dzień świąt . Robert Karpowicz (10-15, Cuda cuda ogłaszamy)  podaruje między innymi bilety na koncerty Aerosmith, Depeche Mode, Scorpionsów i Eltona Johna.

Rockandrollową historię świąt przypomną Jacek Tomkowicz i  Marcin Jedrych (15-20). Przepytają przypadkowych świątecznych przechodniów  o ich pierwszy muzyczny prezent , sprawdzą,  jakie płyty Polacy dostawali pod choinkę w przełomowym 1989 roku i o co prosili Mikołaja w latach 70. W programie nie zabraknie też muzyki z winyli.

Święta w RMF FM zakończy Przebój roku – pierwsze starcie gigantów (20-24). Darek Maciborek przedstawi nie tylko najgorętsze hity 2016 roku, ale także przeboje, które miesiącami królowały na listach przebojów i nagle zniknęły bez śladu, gwiazdy, o których kiedyś mówił cały świat, czy wreszcie kultowe numery, które wygrywają  każdą Listę Przebojów Wszechczasów.

Święta w  Faktach RMF FM

W Wigilię dziennikarze Faktów RMF zaprezentują cykl  Nieznane babcie znanych ludzi , odwiedzając między innymi babcie Dody, Michała Kościuszki, czy Kamila Grosickiego.

W Boże Narodzenie reporterzy Faktów odwiedzą klasztor na Jasnej Górze, opowiadając słuchaczom o niedostępnych na co dzień miejscach.

W drugi dzień świąt słuchacze RMF FM poznają wyniki specjalnych  badań IBOR na temat polskiej rodziny i jej zmian na przestrzeni ostatnich lat, także jeśli chodzi o podejście do świąt i tradycji.

Comments

comments

280
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...