W niedzielę, 2 października 2022 r. poznamy laureata lub laureatkę tegorocznej Nagrody Nike. 

Informacja Prasowa - 30.09.2022
82

Transmisję na żywo z wręczenia najważniejszego wyróżnienia literackiego w Polsce będzie można oglądać tego dnia od godz. 20:00 na antenie TVN24 oraz n

Już w niedzielę, 2 października 2022 r. poznamy laureata lub laureatkę tegorocznej Nagrody Nike. 

Transmisję na żywo z wręczenia najważniejszego wyróżnienia literackiego w Polsce będzie można oglądać tego dnia od godz. 20:00 na antenie TVN24 oraz na Wyborcza.pl. Zachęcamy do zobaczenia gali!

Do oglądania transmisji szczególnie zaprasza wszystkich Michał Nogaś z redakcji „Gazety Wyborczej” w specjalnym materiale wideo dostępnym na profilu dziennika na Instagramie.
Jednocześnie przypominamy, że w gronie nominowanych do Nagrody Nike 2022 r. są:
  • Anna Cieplak „Rozpływaj się” (powieść), Wydawnictwo Literackie, Kraków
  • Artur Domosławski „Wygnaniec. 21 scen z życia Zygmunta Baumana” (biografia), Wielka Litera, Warszawa
  • Jerzy Jarniewicz „Mondo cane” (poezja), Biuro Literackie, Stronie Śląskie
  • Joanna Ostrowska „Oni. Homoseksualiści w czasie II wojny światowej” (reportaż historyczny), Wyd. Krytyki Politycznej, Warszawa
  • Edward Pasewicz „Pulverkopf” (powieść), Wielka Litera, Warszawa
  • Maciej Płaza „Golem” (powieść), W.A.B., Warszawa
  • Kacper Pobłocki „Chamstwo”(esej), Czarne, Wołowiec

Dodatkowo, w piątek, 30 września br. na łamach tradycyjnego i cyfrowego wydania „Wyborczej” zaprezentowano zwyciężczynię plebiscytu Nike Czytelników. Została nią Joanna Ostrowska za książkę „Oni. Homoseksualiści w czasie II wojny światowej”. Więcej informacji – tutaj.

Nike Czytelników to wyróżnienie przyznawane tradycyjnie przez odbiorców Wyborcza.pl i „Wyborczej” – ich głosowanie na jedną z siedmiu książek-finalistek Nike 2022 w serwisie Wyborcza.pl/nike trwało w tym roku do 25 września.

Oprócz tego redakcyjne jury wybierze zwycięską konkursową recenzję, a jej publikacja nastąpi w „Gazety Wyborczej” i na Wyborcza.pl 3 października – razem z relacją z gali Nagrody Nike. Laureat otrzyma voucher o wartości 5 tys. zł.

Comments

comments

82
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...