W majówkę zwiedzaj Francję wirtualnie

Informacja Prasowa - 30.04.2021
4

W majówkę zwiedzaj Francję wirtualnie

W majówkę zwiedzaj Francję wirtualnie

Nie tylko pandemia, ale i prognoza pogody psują tegoroczną Majówkę. Problem postanowili rozwiązać polscy przewodnicy z Lazurowego Wybrzeża, którzy organizują na żywo wirtualne zwiedzanie Nicei, Monte Carlo, Cannes i Saint-Tropez.

Dominika Nogier i Tomasz Bobrowski to polscy przewodnicy na Lazurowym Wybrzeżu, którzy w czasie pandemii wirtualnie pokazują Francję turystom. Z pomocą przyszedł portal Facebook, który uruchomił płatne wydarzenia online. Wystarczy kupić bilet na wydarzenie, usiąść wygodnie w fotelu i oglądać na żywo spacer po Francji.

– Wirtualne zwiedzanie Nicei z przewodnikiem na żywo kosztuje tylko 8,99 zł. Cena może być tak atrakcyjna, bo dzięki Internetowi możemy dotrzeć do wielu turystów jednocześnie – mówi Dominika Nogier, przewodniczka i właścicielka biura podróży wycieczkidofrancji.pl. – Dla nas to zupełnie nowe doświadczenie, zatem musieliśmy się odpowiednio przygotować do takiej formy oprowadzania – dodaje.

Dołączenie do zwiedzania jest niezwykle proste i dostępne dla wszystkich Internautów. Nie trzeba nawet mieć konta w serwisie Facebook. Wystarczy wejść na stronę wydarzenia (https://fb.me/e/44r6GJ9mt) i kupić bilet płacąc kartą. Nagranie spaceru jest dostępne po jego zakończeniu, zatem można je obejrzeć o dowolnej porze.

– Za nami już kilka transmisji testowych, które Polacy od razu polubili – mówi Tomasz Bobrowski, autor bloga LazurowyPrzewodnik.pl. – Kupiliśmy dobrej jakości bezprzewodowe mikrofony, bo poza ładnymi widokami to nasza wiedza pozwala turystom poznać ten piękny region. Za kamerę służy telefon na gimbalu, czyli urządzeniu, które stabilizuje obraz – dodaje T. Bobrowski.

Z wirtualnych wycieczek na żywo korzystają nie tylko osoby, którym pandemia pokrzyżowała podróżnicze plany. Bilety kupują także ludzie starsi oraz osoby, którym stan zdrowia uniemożliwia poruszanie się. – Dla nich to nowe okno na świat. Kupują od razu bilety na wszystkie nasze spacery, bo tylko w ten sposób mogą zobaczyć odległe miejsca z komentarzem profesjonalnego przewodnika – kończy D. Nogier.

Linki do zaplanowanych wydarzeń:

Zwiedzanie Nicei, 2 maja, godz. 10: https://fb.me/e/44r6GJ9mt

Zwiedzanie Cannes 9 maja, godz. 10: https://fb.me/e/FHAnYtzw

Zwiedzanie Monte Carlo, 16 maja, godz. 10: https://fb.me/e/2liYfzskd

W planie: zwiedzanie Saint-Tropez, Awinion oraz Marsylii

Dane kontaktowe:

Dominika Nogier, wycieczkidofrancji.pl, tel. +48 602 189 298, [email protected]

Tomasz Bobrowski, LazurowyPrzewodnik.pl, tel. +48 501 392 453, [email protected]

Comments

comments

4
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...