W Indiach kwitnie rynek aplikacji szpiegujących

Redakcja PR - 11.08.2016
3

W Indiach kwitnie handel oprogramowaniem szpiegującym - podaje Daily Mail

Brytyjski Daily Mail donosi, że w Indiach mocno rozwija się rynek aplikacji służących do szpiegowania – najczęściej  życiowych partnerów. Na trop siatki handlującej aplikacjami wpadła lokalna telewizja India Today TV. Kto zarabia na handlu oprogramowaniem? Najczęściej prywatni detektywi, wynajmowani przez małżonków lub partnerów podejrzewających się o zdrady. 

Aplikacja jest niewykrywalna przez system operacyjny smartfona, jej instalacja zajmuje 5 minut. Daje możliwość całkowitego śledzenia telefonu – od czytania SMS-ów, przeglądania listy połączeń, po dostęp do historii wyszukiwarki w przeglądarce mobilnej. Koszt takiej aplikacji wynosi 25,000 rupii indyjskich, co w przeliczeniu daje kwotę półtora tysiąca polskich złotych.

Prawo w Indiach nie reguluje tego typu działalności w żaden sposób, dzięki czemu handel kwitnie, na czym zarabiają prywatni detektywni.

Rynek aplikacji mobilnych jest obecnie w fazie bujnego rozwoju. Według szacunków Komisji Europejskiej, w całej Unii do 2018r. przychody m-commerce sięgną 63 miliardy euro. W Polsce wartość tego rynku szacowana jest na 2,5 miliarda złotych. 

Źródło: Daily Mail 

Comments

comments

3
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...