Wideomarketing na YouTube – raport MUSE

Redakcja PR - 20.09.2016
126

Sierpniowy raport Muse o wideo na YT

Agencja MUSE wydała właśnie sierpniowy raport na temat obecności marek w wybranych sektorach na YouTube. W tym miesiącu badacze przyjrzeli się działalności marek piwnych i telekomunikacyjnych oraz miastom, uczelniom wyższym i rządowi RP. 

W każdej z kategorii analizie poddano: liczbę subskrypcji, interakcji i wyświetleń filmów (wszystkie wskaźniki pozyskane w jednym miesiącu). Jeśli chodzi o telekomy, to na YouTube niepodzielnie rządzi Orange – góruje nad głównymi konkurentami (Play, T-Mobile) w każdej z badanych kategorii.

Inaczej ma się sytuacja w sektorze piwnym. W sierpniowym raporcie MUSE czytamy, że w sierpniu najwięcej wyświetleń (18 770)  i interakcji (63) zanotowano na kanale Żubra, ale już w liczbie nowych subskrypcji pierwsze miejsce zajmuje kanał Żywca.

Ogromny potencjał promocyjny mają na YouTube miasta. Nic dziwnego, że wiele z nich jest bardzo aktywnych w tym medium społecznościowym. W sierpniu najwięcej wyświetleń uzyskał kanał wrocławski – WroclawVita, zaraz za kanałem TV Regionalna i Warszawa. WroclawVita zdobył najwięcej, bo 100 nowych subskrypcji. Liderem wśród kanałów z największą liczbą interakcji była zaś w sierpniu TV Regionalna.

źródło: MUSE

źródło: MUSE

W przypadku kolejnej kategorii – uczelni wyższych – na YouTube w sierpniu najczęściej wyświetlano filmy z kanału Uniwersytetu SWPS. Na podium znalazły się również WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa oraz Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach. SWPS pozyskał także ponad tysiąc nowych subskrybentów, czym zdobył pierwsze miejsce w kategorii „nowe subskrypcje w sierpniu”. Uczelnia jest również liderem kategorii „interakcje”.

Zrzut ekranu 2016-09-19 o 15.10.58

źródło: MUSE

W raporcie MUSE opisano także obecność polskich resortów na YouTube. Najwięcej, bo ponad 65 tys. wyświetleń, miał kanał MON-u, na drugim miejscu było Ministerstwo Sportu i Turystyki. Podium zamyka Kancelaria Premiera z liczbą ponad 31 tysięcy wyświetleń.

Pod względem liczby nowych, zdobytych w sierpniu, subskrypcji, na czele znalazło się również Ministerstwo Obrony Narodowej – następnie MSiT oraz Poland MFA.

Tabela liczby interakcji  na dwóch pierwszych miejscach wygląda tak samo, jak w poprzednich kategoriach. Na trzecie miejsce zaś wskoczyło MSWiA z liczbą 80 interakcji na kanale.

Badanie przeprowadzono własnym narzędziem analitycznym MUSE.

Pełną wersję raportu można pobrać na tej stronie. 

Comments

comments

126
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...