Wideomarketing na YouTube – raport MUSE

Redakcja PR - 20.09.2016
266

Sierpniowy raport Muse o wideo na YT

Agencja MUSE wydała właśnie sierpniowy raport na temat obecności marek w wybranych sektorach na YouTube. W tym miesiącu badacze przyjrzeli się działalności marek piwnych i telekomunikacyjnych oraz miastom, uczelniom wyższym i rządowi RP. 

W każdej z kategorii analizie poddano: liczbę subskrypcji, interakcji i wyświetleń filmów (wszystkie wskaźniki pozyskane w jednym miesiącu). Jeśli chodzi o telekomy, to na YouTube niepodzielnie rządzi Orange – góruje nad głównymi konkurentami (Play, T-Mobile) w każdej z badanych kategorii.

Inaczej ma się sytuacja w sektorze piwnym. W sierpniowym raporcie MUSE czytamy, że w sierpniu najwięcej wyświetleń (18 770)  i interakcji (63) zanotowano na kanale Żubra, ale już w liczbie nowych subskrypcji pierwsze miejsce zajmuje kanał Żywca.

Ogromny potencjał promocyjny mają na YouTube miasta. Nic dziwnego, że wiele z nich jest bardzo aktywnych w tym medium społecznościowym. W sierpniu najwięcej wyświetleń uzyskał kanał wrocławski – WroclawVita, zaraz za kanałem TV Regionalna i Warszawa. WroclawVita zdobył najwięcej, bo 100 nowych subskrypcji. Liderem wśród kanałów z największą liczbą interakcji była zaś w sierpniu TV Regionalna.

źródło: MUSE

źródło: MUSE

W przypadku kolejnej kategorii – uczelni wyższych – na YouTube w sierpniu najczęściej wyświetlano filmy z kanału Uniwersytetu SWPS. Na podium znalazły się również WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa oraz Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach. SWPS pozyskał także ponad tysiąc nowych subskrybentów, czym zdobył pierwsze miejsce w kategorii „nowe subskrypcje w sierpniu”. Uczelnia jest również liderem kategorii „interakcje”.

Zrzut ekranu 2016-09-19 o 15.10.58

źródło: MUSE

W raporcie MUSE opisano także obecność polskich resortów na YouTube. Najwięcej, bo ponad 65 tys. wyświetleń, miał kanał MON-u, na drugim miejscu było Ministerstwo Sportu i Turystyki. Podium zamyka Kancelaria Premiera z liczbą ponad 31 tysięcy wyświetleń.

Pod względem liczby nowych, zdobytych w sierpniu, subskrypcji, na czele znalazło się również Ministerstwo Obrony Narodowej – następnie MSiT oraz Poland MFA.

Tabela liczby interakcji  na dwóch pierwszych miejscach wygląda tak samo, jak w poprzednich kategoriach. Na trzecie miejsce zaś wskoczyło MSWiA z liczbą 80 interakcji na kanale.

Badanie przeprowadzono własnym narzędziem analitycznym MUSE.

Pełną wersję raportu można pobrać na tej stronie. 

Comments

comments

266
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...