Video Brothers będzie zarządzać treściami Kino Polska TV SA na YouTube.

Informacja Prasowa - 02.06.2021
270

Video Brothers będzie zarządzać treściami Kino Polska TV SA na YouTube.

Video Brothers będzie zarządzać treściami Kino Polska TV SA na YouTube.

Firma wzmocni pozycję kanałów Stopklatka, Filmbox, Gametoon, Kino Polska, ZOOM TV w algorytmach serwisu i przyspieszy ich monetyzację.

 Video Brothers – certyfikowana agencja YouTube, obsługująca ponad 320 kanałów z Polski i zagranicy, które notują łącznie ponad 190 milionów wyświetleń miesięcznie* – obejmie ochroną filmy i będzie zarządzać katalogiem multimedialnym spółki Kino Polska TV SA na platformie YouTube. Dzięki współpracy z Video Brothers Kino Polska TV SA przyspieszy monetyzację swoich kanałów w tym serwisie.

Współpraca Video Brothers i Kino Polska TV SA obejmie przygotowanie i wdrożenie kompletnej strategii contentowej dla wszystkich kanałów nadawcy obecnych na platformie YouTube (m.in. Stopklatka, Zoom TV, Kino Polska, Kino TV, FilmBox, Gametoon i DIZI), której celem jest poprawienie ich zasięgów oraz transfer ruchu w stronę oficjalnych witryn stacji i do własnej platformy VOD należącej do Grupy Kino Polska TV. W tym celu zespół Video Brothers zoptymalizuje ponad 3,4 tys. zasobów wideo i obejmie ochroną wszystkie treści Kino Polska TV SA obecne na YouTube. Video Brothers wesprze spółkę w zakresie włączania lub przywracania monetyzacji, a także porządkowania treści. Materiały będące własnością Kino Polska TV SA, które zostały nielegalnie skopiowane, zostaną usunięte z sieci. Zlikwidowane zostaną również kanały podszywające się lub używające bezprawnie zastrzeżonych znaków handlowych spółki. Działania te wpisują się w strategię Kino Polska TV SA, polegającą na ochronie oryginalnych treści i walce z piractwem na rynku filmowym, co jest dla firmy bardzo ważne w jej misji wspierania polskiej kinematografii.

Kończymy gruntowną optymalizację kanałów Kino Polska TV SA i podłączanie ich pod jedną etykietę gwarantującą efektywne zarządzanie wszystkimi treściami. Do naszych dalszych zadań należą uszczelnianie monetyzacji, prowadzenie sporów audiowizualnych w imieniu nadawcy i wsparcie go w prawach autorskich w obrębie YouTube. Gwarantujemy również bezpłatne objęcie umową każdego nowego kanału naszego partnera – wyjaśnia Łukasz Skalik, prezes i właściciel Video Brothers. – Widzimy ogromny potencjał w profesjonalnych treściach na YouTube, szczególnie w kategorii filmowej. Tworzymy silnie rosnącą grupę podmiotów rynku telewizyjnego oraz dużych marek zainteresowanych ekspansją w tym obszarze – dodaje.

Dodatkowo w ramach współpracy zespół Video Brothers przygotuje i przeszkoli w zakresie wydawania i monetyzacji treści wideo w serwisie YouTube pracowników Kino Polska TV SA odpowiedzialnych za multimedia.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z działań Video Brothers, dlatego rozmawiamy o dodatkowej współpracy w zakresie DRM oraz potencjalnej koprodukcji treści autorskich przeznaczonych do emisji zarówno na antenach należących do nas stacji, jak i na ich oficjalnych kanałach YouTube – mówi Wojciech Szupelak, Digital Development Manager Kino Polska TV SA.

W ostatniej aktualizacji regulaminu YouTube z maja br., wysyłanej do wszystkich właścicieli kanałów tej platformy, YouTube zastrzegł sobie prawo do generowania przychodów ze wszystkich zamieszczonych w serwisie treści, a zatem reklamy mogą pojawiać się nawet w filmach z kanałów, które nie biorą udziału w programie partnerskim YouTube. W praktyce oznacza to, że nie będzie można – tak jak to miało miejsce do tej pory – używać YouTube wyłącznie do publikowania contentu z wyłączonymi lub zablokowanymi reklamami, jak często robią to kanały marek komercyjnych.

Z tej sytuacji jest wyjście. Nadal można prowadzić strategię contentową tak, aby nie paść ofiarą targetowania reklam konkurencji w nasz kanał, jednocześnie zarabiać na swojej obecności na YouTube – wyjaśnia Kamil Mrozkowiak, Premium Content Manager Video Brothers. – Nie tylko możemy skierować reklamy we własne zasoby multimedialne, ale również używać kopii do podnoszenia pozycji swoich kanałów w algorytmie platformy. Wymaga to jednak dobrze poukładanej strategii wydawniczej – dodaje.

Według badania Gemius/PBI serwis YouTube.com w kwietniu 2021 roku odwiedziło 25,96 mln realnych użytkowników z Polski, co dawało mu 88,9% zasięgu w rodzimym internecie i #2 pozycję w rankingu najpopularniejszych domen w Polsce.

*Źródło: CMS YouTube

Comments

comments

270
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...