Używasz AdBlocka? Możesz nieświadomie wydobywać krypto walutę

Redakcja PR - 18.09.2017
258

Używasz AdBlocka? Możesz nieświadomie wydobywać krypto walutę

Wiele osób nie lubi, kiedy podczas przeglądania ulubionej witryny na ekran wskakuje miliony reklam. Nie dziwi więc fakt, że ogromna liczba internautów korzysta z AdBlocka – systemu, który odpowiada za niepokazywanie banerów reklamowych.

Takie działanie pozbawia właścicieli stron często jedynego źródła dochodu. Aby temu zaradzić, wprowadzano systemy, które nie wyświetlają witryny, dopóki internauta nie wyłączy oprogramowania odpowiedzialnego za kasowanie reklam. Taka metoda skutecznie zapewniała przychody. Jednak strona The Pirat Bay poszła o krok dalej.

Użytkownicy tej strony, posiadający blokadę reklam, stają się górnikami krypto waluty o nazwie Monero. W jaki sposób? Oprogramowanie „kradnie” moc obliczeniową procesora internauty, który nie chciał oglądać reklam i skierowuje ją do wydobywania cennej waluty.

Można to wprawdzie zablokować w wyszukiwarce, jednak mało osób w ogóle zdaje sobie sprawę z takiego stanu rzeczy. Ciekawe, o ile w ten sposób zwiększą się przychody witryn, które będą stosować takie oprogramowania.

Na podstawie Onet.pl

Comments

comments

258
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...