Uznany reportażysta Tomasz Michniewicz odchodzi z Radia Zet

Informacja Prasowa - 27.03.2020
159

Uznany reportażysta Tomasz Michniewicz odchodzi z Radia Zet

Tomasz Michniewicz – uznany reportażysta, dziennikarz, podróżnik – odchodzi z Radia Zet, gdzie realizował autorską audycję „Mapa świata”. Program poświęcony turystyce, ekologii i sprawom międzynarodowym emitowany w każdą niedzielę między 10 i 13 cieszył się ogromną popularnością.  Jego nadchodzące wydanie w najbliższy weekend będzie ostatnim.

Michniewicz był związany z Radiem Zet od 2016 roku, podejmując na antenie tematy podróżnicze z wielu perspektyw, także tych o charakterze politycznym, społecznym, gospodarczym.  Audycja „Mapa świata” miała różnorodną formułę, uwzględniającą zarówno odważne dyskusje związane z niszczycielską siłą masowej turystyki, ale też pytania od słuchaczy czy praktyczne wskazówki od zawodowych podróżników. W „Zetce” Michniewicz przygotowywał też cykl „W drogę”, polecając ciekawe miejsca w Polsce.

Swoje odejście ze stacji dziennikarz uzasadnia chęcią większego zaangażowania w pracę pisarską i działania związane z tworzeniem dwóch nowych, reportażowych formatów telewizyjnych, ale także potrzebą odpoczynku: Pracuję siedem dni w tygodniu. Brakuje mi czasu na życie. „Mapa świata” jest realizowana co weekend, na żywo. Potrzebuję czasu dla rodziny i siebie, więc z żalem rozstaję się z programem, aby skupić się na innych priorytetach. Ogromnieprzy tym dziękuję wszystkim słuchaczom i fantastycznemu zespołowi Radia Zet za kilka wyjątkowych, wspólnych lat. 

Tomasz Michniewicz ma na swoim koncie licznenagrody i wyróżnienia, m.in. nagrodę National Geographic Traveler, statuetkę Osobowość Roku 2019, cztery statuetki Festiwalu Cywilizacji i Sztuki Mediów MEDIATRAVEL. Należy  dojury Kolosów, najważniejszej nagrody podróżniczo-eksploratorskiej w Polsce oraz Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic. Jest pasjonatem podróży, organizatorem wypraw i ekspedycji, od lat współpracuje z mediami. Na antenie telewizji TTV realizował program „Inny świat”, a przed pracą w Radiu Zet – audycje w Jedynce i Trójce.

Napisał pięć bestsellerowych, nagradzanych reportaży książkowych, w tym również głośny „Chrobot”. Obecnie pracuje nad jego kontynuacją – książka ma podejmować temat społecznych podziałów w Polsce ostatnich lat.

Comments

comments

159
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...