Urodziny Greenpeace Polska na Gazeta.pl

Informacja Prasowa - 03.12.2019
247

Urodziny Greenpeace Polska na Gazeta.pl

Greenpeace – prawdopodobnie najbardziej znana na świecie organizacja walcząca o ochronę środowiska i klimatu kończy w Polsce 15 lat. Dziś – we wtorek, 3 grudnia br. redakcja portalu Gazeta.pl zaprasza swoich czytelników do świętowania tego jubileuszu i wsparcia organizacji.

Greenpeace w Polsce powstał w 2004 roku i od początku działa na rzecz zmian systemowych w obszarze ochrony przyrody. Poprzez pokojowe akcje, a także raporty i ekspertyzy zwraca uwagę opinii publicznej i decydentów na najważniejsze problemy ekologiczne Polski i świata. Od ochrony klimatu, przez walkę o najcenniejsze lasy i populację zapylaczy, wspieranie rolnictwa przyjaznego środowisku, po działania na rzecz gatunków zagrożonych i cennych ekosystemów – wszystko to Greenpeace robi dzięki wsparciu i zaangażowaniu tysięcy darczyńców.

Już dziś – we wtorek, 3 grudnia br. redakcja Gazeta.pl przybliża swoim czytelnikom działalność Greenpeace. Na stronie głównej portalu można śledzić relację na żywo prowadzoną przez dziennikarzy wspólnie z członkami Greenpeace. Czytelnicy Gazeta.pl będą mogli zobaczyć zdjęcia i nagrania z najciekawszych akcji organizacji i dowiedzą się, czym jej członkowie zajmują się na co dzień.

Redakcja Gazeta.pl będzie również zachęcała do bezpośredniego wsparcia Greenpeace, umożliwiając przekazanie pieniędzy za pośrednictwem portalu. – Często słyszymy, że pojedyncze osoby niewiele mogą zrobić dla ratowania przyrody czy walki ze zmianami klimatu. Świętując z Greenpeace ich urodziny, chcemy podkreślić, że nasze indywidualne działania mają znaczenie – to właśnie pojedynczy darczyńcy finansują i angażują się we wszystkie akcje tej organizacji. Warto ich wspierać – mówi Bartosz Raj, szef newsroomu Gazeta.pl.

Comments

comments

247
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...