Urodzinowy Ekomural Radia ZET

Informacja Prasowa - 07.09.2020
92

Urodzinowy Ekomural Radia ZET

Urodzinowy Ekomural Radia ZET

Z okazji 30. urodzin Radia ZET w Warszawie przy stacji Metro Politechnika powstanie wyjątkowy Ekomural. W jego tworzeniu uczestniczą słuchacze stacji.

Dokładnie 28 września 1990 roku swoje nadawanie rozpoczęła najstarsza komercyjna rozgłośnia w Warszawie i druga w Polsce. Początkowo jako Radio Gazeta, by wkrótce stać się Radiem ZET i jedną z najpopularniejszych stacji radiowych w naszym kraju. Od tego czasu minęło już blisko 30 lat. Swój jubileusz stacja chce świętować wspólnie ze swoimi słuchaczami, a jednym z urodzinowych projektów jest okolicznościowy Ekomural Radia ZET.
Założenia do projektów stworzyli sami słuchacze, którzy zostawiali podpowiedzi, co powinno się na nich znaleźć. Na podstawie ich sugestii powstały alternatywne grafiki. Od popołudnia 7 września do 18 września mogą wziąć udział w internetowym głosowaniu na stronie Radiozet.pl i decydować, który z projektów pojawi się na ścianie przy stacji Metra Politechnika. Uroczyste odsłonięcie Ekomurala nastąpi w dniu 30. urodzin Radia ZET, a więc 28 września.
Dlaczego Ekomural? Od lat stacja wspiera różne inicjatywy ekologiczne i promuje działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Przy malowaniu Ekomurala zdecydowano się na nowatorskie zastosowanie specjalnych farb antysmogowych, które filtrują powietrze i oczyszczają je z zanieczyszczeń, takich jak tlenki azotu (NOx). 1 m2 powierzchni pomalowanej taką farbą filtruje powietrze podobnie jak jedno drzewo. Będzie to jeden z pierwszych komercyjnych Ekomurali w Polsce, wykorzystujących to rozwiązanie.
W kolejnym etapie Ekomurale Radia ZET powstaną również w innych miastach Polski. Gdzie? O tym również zdecydują słuchacze.

Comments

comments

92
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...