United Airlines pogrąża się w kryzysie. Z samolotu wyrzucono parę lecącą na swój ślub!

Redakcja PR - 18.04.2017
165

W sieci pojawiają się relacje kolejnych poszkodowanych przez UA pasażerów

Jeszcze nie umilkły dyskusje po skandalicznej sprawie pobicia przez pracowników United Airlines, a na jaw wychodzą kolejne, niewygodne dla firmy fakty. W internecie pojawiła się relacja pary, która twierdzi, że zostali wyrzuceni z samolotu amerykańskiego przewoźnika w drodze na własny ślub! 

Michael Hohl i jego narzeczona, Amber Maxwell, planowali podróż z Salt Lake City to Costa Rica, z postojem w Houston. Załoga samolotu stwierdziła jednak, że z Houston dalej nie polecą z braku wolnych miejsc. Miejsca jednak były – para zajęła je, ponieważ na wykupionych przez nich fotelach rozłożył się inny, śpiący pasażer. Obsługa samolotu kazała narzeczonym wrócić na poprzednie miejsca, ale oni odmówili – tam ktoś je już zajął. Pracownicy United Airlines wyrzucili zatem parę z samolotu. A przypomnijmy, lecieli na swój ślub, a miejsca, które zajęli, były wolne.

Rzeczniczka linii, Maggie Schmerin, w komunikacie prasowym stwierdziła, że Michael Hohl i Amber Maxwell „wielokrotnie usiłowali” zająć nie swoje miejsca, za które nie zapłacili, nie słuchali również poleceń obsługi, by powrócić na wyznaczone fotele. Obydwoje zostali poproszeni o opuszczenie samolotu.

W rozmowie z mediami Michael Hohl stwierdził, że razem z narzeczoną zachowywali się w tej sytuacji cicho i spokojnie. „Poszliśmy do bramki i zapytaliśmy, dlaczego musimy opuścić samolot – obsługa stwierdziła, że zajęliśmy niewłaściwe miejsca i byliśmy nerwowi”.  W rozmowie z internetowym serwisem KHOU 11  Michael Hohl tłumaczy całe zajście.

Według linii lotniczych, miejsca zajęte przez narzeczonych były przypisane do klasy Economy Plus, za które trzeba zapłacić więcej. Parze zaproponowano dopłatę do zajętych miejsc, ale oni odmówili. United Airlines zaproponowało zniżkę na kolejny lot i rezerwację hotelu, by mogli polecieć następnego dnia.

Wygląda na to, że w sprawie wypraszania losowych w pasażerów United Airlines ma za uszami więcej niż mogło się wydawać. Przypomnijmy – do tej pory w wyniku potężnego kryzysu, wywołanego ujawnieniem nagrania z pobicia pasażera, który nie chciał dobrowolnie opuścić pokładu, linie United Airlines straciły na wartości miliardy dolarów. Czy brutalnie potraktowanych pasażerów jest więcej?

Źródło: Washington Post

Zobacz:

United Airlines ma poważny kryzys po brutalnym ataku na swojego pasażera

Ciąg dalszy kryzysu United Airlines. Firma szuka specjalisty od PRu

Kolejny potężny problem United Airlines

 

Comments

comments

165
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...