Uchwała krajobrazowa dla Poznania. Centrum miasta bez billboardów

Informacja Prasowa - 15.04.2019
75

Uchwała krajobrazowa dla Poznania. Centrum miasta bez billboardów

Uchwała krajobrazowa dla Poznania. Centrum miasta bez billboardów

Władze miasta Poznania przedstawiły projekt uchwały w sprawie zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, czyli tzw. uchwały krajobrazowej. Projekt uchwały zakłada usunięcie billboardów o powierzchni 18 metrów kwadratowych z centrum miasta.

Uporządkowanie przestrzennego chaosu traktuję jako jedno z ważniejszych zadań w procesie zmieniania Poznania. To nasza wspólna sprawa, by publiczne obszary miasta zmienić w bardziej estetyczne i harmonijne wizerunkowo –  mówi Jacek Jaśkowiak, Prezydent Miasta Poznania.

Projekt uchwały opracowany został na podstawie propozycji zapisów upublicznionych w listopadzie 2017 roku, które były efektem prac zespołu roboczego w Wydziale Urbanistyki i architektury oraz ogólnomiejskiego zespołu ds. przygotowania uchwały krajobrazowej. Uzupełnieniem w pracy nad projektem były liczne inwentaryzacje, wizje w terenie, a także analizy przestrzenne.

Projekt uwzględnia część z 227 uwag otrzymanych w okresie od listopada 2017 roku do końca lutego 2018 roku oraz wniosków z 24 spotkań m.in. z firmami reklamowymi, przedsiębiorcami, mieszkańcami, stowarzyszeniami, miejskimi spółkami, a także konkluzje z Otwartego Forum Dyskusyjnego zorganizowanego w Concordii Design 22 listopada 2017 roku.

Uwagi do projektu uchwały krajobrazowej można zgłaszać do 30 czerwca 2019 roku pod adresem: [email protected]

Z końcem 2019 roku, po niezbędnych ustawowych uzgodnieniach, ostateczny projekt uchwały będzie skierowany do Rady Miasta Poznania.

Więcej informacji na stronie: http://www.poznan.pl/mim/main/projekt-uchwaly-krajobrazowej,p,40312,46413.html

Comments

comments

75
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...