Uber wprowadza nową usługę w Warszawie. Pasażerowie będą transportowani… helikopterami!

Redakcja PR - 21.07.2017
273

Uber wprowadza nową usługę w Warszawie. Pasażerowie będą transportowani... helikopterami!

Uber zapowiedział wprowadzenie do kraju nad Wisłą nowej usługi. Transport lotniczy za pomocą śmigłowców.

Firma nie podała jeszcze szczegółów, wiadomo jednak, że przynajmniej na razie usługa dostępna będzie jedynie w Warszawie. Jak to będzie wyglądać? Śmigłowce będą kursować jedynie po ustalonych trasach. Nie będzie możliwe lądowanie w dowolnie wybranym przez siebie miejscu. Jest to spowodowanie brakiem lądowisk. Jednak Uber zapewni nam dowóz na miejsce startu maszyny i zorganizuje  przewóz z lądowiska  do naszego miejsca docelowego.

Cena takiego podróżowania w zależności od dystansu będzie wahać się od 60 do 240 złotych. Warszawa nie będzie pierwszym miejscem takiego zastosowania śmigłowców. Latające taksówki zadebiutowały już w San Paulo w Brazylii. Władze Ubera zapowiadały powietrzny transport już w na początku 2016 roku. Po sukcesie w Ameryce Południowej zadecydowano, że można pokusić się o debiut w Europie.

Nasuwa się pytanie, czy Warszawiacy będą skłonni podróżować w ten sposób? Czy usługa nie okaże się zbyt droga i czy chętnych będzie wystarczająco wielu, tak aby firma na tym zarabiała? Czas pokaże. Jednak ciężko przyrównać dwumilionową stolicę do ogromnego miasta w Brazylii. Sukces jaki osiągnęły podniebne taksówki Ubera wcale nie koniecznie musi przełożyć się na wyniki w Polsce.

Comments

comments

273
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...