Uber pozwany za dyskryminację osób niepełnosprawnych

Redakcja PR - 29.06.2017
136

Uber pozwany za dyskryminację osób niepełnosprawnych

Equal Rights Center pozwało Ubera za ograniczanie dostępu do usług osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim. Główny zarzut ERC to nieuwzględnianie w ofercie UberX samochodów, które są przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych w Waszyngtonie.  Zdaniem ERC, Uber narusza  ustawę o niepełnosprawnych Amerykanach i prawach człowieka.

W 2014 roku Uber uruchomił specjalną usługę skierowaną dla ludzi z ograniczoną możliwością poruszania się. Poprzez Uber Acces tacy pasażerowie mogą poprosić o UberASSIST i UberWAV – wtedy przyjedzie po nich specjalny pojazd z przeszkolonym kierowcą. Trzeba podkreślić, że takie usługi nie są dostępne we wszystkich krajach. 

Po przeprowadzeniu własnego dochodzenia, ERBN stwierdziła, że inwalidzi musieli czekać średnio osiem razy dłużej na samochód. A według badań przeprowadzonych przez ERC, musieli również zapłacić dwukrotnie więcej niż w normalnych taryfach.

ERBN chce, żeby Uber dostosował samochody z floty UberX, aby niepełnosprawni nie musieli czekać dłużej i płacić więcej, aby korzystać.

Rzecznik Ubera zapewnia, że firma poważnie traktuje ten problem i jest „zobowiązana do zwiększenia mobilności i swobody dla wszystkich pasażerów i kierowców, co oczywiście obejmuje osoby niepełnosprawne”.

Comments

comments

136
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...