eSport – Tyler „Ninja” Blevins przyjedzie do Polski.

Informacja Prasowa - 21.01.2019
243

eSport - Tyler „Ninja” Blevins przyjedzie do Polski.

Jak podaje portal www.esporter.pl do Polski przyjedzie największa gwiazda Twitcha w 2018 roku – Tyler „Ninja” Blevins. Amerykanin spotka się z fanami w ramach projektu marki RedBull.

Blevins  w 2018 bił wiele rekordów popularności na platformie streamingowej  Twitch. Do niego należy rekord widzów w jednym czasie, gdy ponad 600 tysięcy osób oglądało jego wspólną grę w Fortnite z kanadyjskim raperem Drake’em. Blevins również znalazł się w ścisłej esportowej czołówce pod względem zarobionych pieniędzy w 2018. W jednym z wywiadów przyznał, że zarobił prawie 10 milionów dolarów, z czego większość zarobku pochodzi z Twitcha oraz YouTube’a.

Co to jest Twitch ? (za Wikipedią)

Twitch – serwis internetowy będący platformą medialną udostępniającą wideo strumieniowe (na żywo), przeznaczony w głównej mierze do transmisji gier komputerowych oraz rozgrywek sportu elektronicznego. Strona została założona w czerwcu 2011 roku przez współwłaścicieli serwisu Justin: Justina Kana i Emmetta Sheara. W sierpniu 2014 roku platforma została kupiona przez Amazon.com za kwotę 970 milionów dolarów

Według danych serwisu, stronę każdego dnia odwiedza około 10 milionów użytkowników, aby oglądać gry wideo i rozmawiać na ich temat z grupą ponad 2 milionów nadawców

Aplikacja Twitcha jest oficjalnie dostępna na platformach: AndroidiOSXbox OneXbox 360PlayStation 4Nvidia Shield oraz Amazon Fire TV

Serwis jest też zintegrowany m.in. z platformą Origin Uplay. Transmitowanie umożliwiają też funkcje sterowników do kart graficznych Nvidia i AMD(odpowiednio ShadowPlay i ReLive). Również takie gry jak np. Minecraft  czy Eve Online  były oficjalnie transmitowane na tejże platformie.

Emotikon na czacie „Kappa” jest używany dziennie ponad milion razy przez użytkowników serwisu. Emotikon przedstawia byłego pracownika serwisu Justin.tv, który później przekształcił się w Twitch.

Treść i odbiorcy

Twitch to platforma do udostępniania na żywo rozgrywek e-sportowych (w tym turniejów), osobistych transmisji poszczególnych graczy oraz programów talk-show związanych z grami komputerowymi. Wiele kanałów transmituje zmagania speedrunnerów. Obecnie strona główna Twitcha wyświetla gry w kolejności zależnej od ich oglądalności. Przeciętny użytkownik jest mężczyzną w wieku od 18 do 34 lat, pomimo prób portalu zainteresowania tematyką innych grup wiekowych oraz kobiet. W lutym 2018 jednymi z najpopularniejszych gier transmitowanych na Twitchu były League of LegendsPlayerUnknown’s BattlegroundsCounter-Strike: Global Offensive oraz Dota 2 o łącznym czasie oglądania równym ponad 174 milionów godzin.

Twitch rozpowszechnia także treści niezwiązane z grami. Dla przykładu, w lipcu 2013 r. na stronie transmitowano spektakl Fester’s Feast z Comic-Con w San Diego, a 30 lipca 2014 r. odbyła się transmisja występu na żywo Steve’ego Aoki w nocnym klubie na Ibizie. W styczniu 2015 r. firma Twitch wprowadziła oficjalną kategorię dla transmisji muzycznych, takich jak audycje radiowe i produkcje muzyczne. W marcu 2015 firma ogłosiła, że stanie się nowym, oficjalnym partnerem streamingowym festiwalu Ultra Music Festival. Jest to festiwal muzyki elektronicznej odbywający się w Miami.

28 października 2015 r. Twitch uruchomił drugą kategorię niedotyczącą gier – „Creative”, która jest przeznaczona dla transmisji prezentujących tworzenie dzieł artystycznych. W celu promowania startu serwis transmitował ośmiodniowy maraton „Radości malowania” Boba Rossa.

W marcu 2017 r. firma Twitch dodała kategorię „IRL”, która umożliwia użytkownikom strumieniowe przesyłanie filmów na dowolny temat, niekoniecznie związany z grami.

stronie odbywały się wydarzenia, które łącznie zebrały ponad 8 milionów dolarów jako datki, takie jak Extra Life 2013. Suma, jaką Twitch zebrał do 2017 przekroczyła ponad 75 milionów dolarów darowizn.

Problemy z opóźnieniem

Pod koniec 2013 roku – głównie europejscy – użytkownicy komputerów stacjonarnych odczuwali problemy związane z płynnością transmisji. Wynikały one z rosnącej popularności serwisu oraz używania starej wersji wtyczki Adobe Flash. W związku z zaistniałą sytuacją, Twitch dodawał kolejne serwery w tym regionie. Dodatkowo, w celu rozwiązania tych problemów, serwis wdrożył nowy system wideo, który okazał się bardziej wydajny. Początkowo nowy system był krytykowany przez użytkowników, ponieważ powodował znaczne opóźnienie transmisji, co zakłócało interakcję nadawcy z widzami. Personel Twitcha poinformował, że zwiększone opóźnienie było prawdopodobnie tymczasowe i w tamtym czasie było akceptowalnym kompromisem w celu zmniejszania buforowania.

Niedozwolona zawartość   Użytkownicy Twitcha nie mogą transmitować gier, które są oceniane przez Entertainment Software Rating Board jako „Tylko dla dorosłych” (ang. AO – „Adults Only”) bez względu na ich ocenę poza USA. Zabronione jest również transmitowanie gier zawierających jawne treści seksualne lub nieuzasadnioną przemoc. Twitch jednoznacznie wykluczył gry takie jak: BMX XXXDramatical MurderHuniePopRinse and RepeatSecond Life i Yandere Simulator . Zakazanie tej ostatniej gry zostało skrytykowane przez jej twórcę o pseudonimie YandereDev – uważał on, że gra została potraktowana niesprawiedliwie, ponieważ Twitch nie zakazał innych gier z podobną treścią, np. takich jak Mortal Kombat XGrand Theft Auto lub Wiedźmin 3. Użytkownicy Twitcha nie mogą również przesyłać treści, które naruszają warunki korzystania z usług stron trzecich.

 

Comments

comments

243
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...