„Twój Vincent” z Europejską Nagrodą Filmową i z nominacją do Złotych Globów

Informacja Prasowa - 11.12.2017
218

„Twój Vincent” z Europejską Nagrodą Filmową i z nominacją do Złotych Globów

„Twój Vincent” Doroty Kobieli i Hugh Welchmana, dystrybuowany w Polsce przez NEXT FILM – spółkę z grupy Helios, otrzymał Europejską Nagrodę Filmową dla Najlepszego Pełnometrażowego Filmu Animowanego podczas jubileuszowej 30. gali nagród Europejskiej Akademii Filmowej. Dziś, 11 grudnia br. film otrzymał również nominację do Złotych Globów w kategorii „Najlepszy film animowany”.

„Twój Vincent” („Loving Vincent”) to film o ostatnich dniach życia Vincenta van Gogha i jego zagadkowej śmierci zrealizowany jako pełnometrażowa animacja malarska. Światowa premiera produkcji odbyła się 13 czerwca br. podczas prestiżowego Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy. W Polsce film miał premierę 13 października br.

Produkcja została wybrana przez członków Europejskiej Akademii Filmowej spośród czterech nominowanych tytułów.

– Chciałam podziękować Akademii za dzielenie wiary w ten szalony projekt, jakim jest „Twój Vincent” – mówiła ze sceny współreżyserka filmu Dorota Kobiela.

Zwiastun filmu w polskiej wersji językowej z udziałem m.in. Olgi Frycz, Danuty Stenki, Zofii Wichłacz, Jerzego Bończaka, Jerzego Stuhra, Macieja Stuhra, Józefa Pawłowskiego, Roberta Więckiewicza można zobaczyć tutaj: http://bit.ly/2wWZtYI.

W polskich kinach „Twojego Vincenta” obejrzało do tej pory ponad 340 tysięcy widzów. Film w Polsce dystrybuuje NEXT FILM – spółka z grupy Helios.

Twój Vincent” ma również szansę na nagrodę Annie – najważniejsze wyróżnienie dla filmów i produkcji animowanych za oceanem. Jest nominowany w trzech kategoriach: „Najlepsza niezależna animacja”, „Najlepszy scenariusz” i „Najlepsza muzyka”. Dziś, 11 grudnia br. film otrzymał nominację do Złotych Globów w kategorii „Najlepszy film animowany”. Natomiast już 23 stycznia 2018 r. zostanie ogłoszona lista filmów nominowanych do nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej – „Twój Vincent” jest wymieniany jako jeden z faworytów wyścigu po Oscara®.

 

Comments

comments

218
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...