„Twój Vincent”, „Sztuka kochania” i „Pokot” – filmy dystrybuowane przez NEXT FILM nominowane do Orłów

Informacja Prasowa - 08.02.2018
297

„Twój Vincent”, „Sztuka kochania” i „Pokot” – filmy dystrybuowane przez NEXT FILM nominowane do Orłów

Trzy tytuły dystrybuowane przez NEXT FILM będą rywalizować o Orły – Polskie Nagrody Filmowe. Produkcje zdobyły łącznie aż szesnaście nominacji. W najważniejszej kategorii – dla najlepszego filmu, szansę na statuetkę mają „Twój Vincent” Doroty Kobieli i Hugh Welchmana oraz „Pokot” Agnieszki Holland i Kasi Adamik. Ceremonia wręczenia Orłów odbędzie się 26 marca.

 

„Pokot” nominowany jest łącznie w aż sześciu kategoriach. Agnieszka Holland i Kasia Adamik będą walczyć o nagrodę za najlepszą reżyserię, Olga Tokarczuk i Agnieszka Holland otrzymały nominację w kategorii „Najlepszy Scenariusz”, a Agnieszka Mandat jest nominowana za rolę ekscentrycznej Janiny Duszeńko w kategorii „Najlepsza Główna Rola Żeńska”. Film ma też szansę na nagrody w kategoriach „Najlepszy dźwięk” (Andrzej Lewandowski, Mattias Eklund) i „Najlepsze Zdjęcia” (Jolanta Dylewska, Rafał Paradowski).

Pięć nominacji zdobył film Twój Vincent. Obok nominacji w kategorii „Najlepszy Film”, tytuł ma szansę na nagrody w kategoriach: „Odkrycie Roku”, „Najlepszy Montaż” (Justyna Wierszyńska, Dorota Kobiela), „Najlepsza Scenografia” (Matthew Button, Andrzej Rafał Waltenberger, Maria Duffek) oraz „Najlepsza Muzyka” (Clint Mansell).

O pięć statuetek będzie też walczyć Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej. W kategorii „Najlepsza Główna Rola Żeńska” szansę na nagrodę za tytułową rolę ma Magdalena Boczarska. W kategorii „Najlepszy Scenariusz” nominowany jest Krzysztof Rak, a w kategorii „Najlepsza Muzyka” autor ścieżki dźwiękowej do filmu – Radzimir Dębski. Film otrzymał również nominacje w kategoriach „Najlepsza Scenografia” (Wojciech Żogała) i „Najlepsze Kostiumy” (Ewa Gronowska).

NEXT FILM jest dystrybutorem wszystkich trzech tytułów, a także koproducentem „Sztuki Kochania. Historii Michaliny Wisłockiej” i „Pokotu”. Od maja 2017 roku firma rozszerzyła działalność o produkcję filmową – pierwszym obrazem wyprodukowanym przez NEXT FILM jest „Plan B” w reżyserii Kingi Dębskiej, który wszedł do kin 2 lutego.

W 2018 r. NEXT FILM wprowadzi na ekrany kin m.in. film „Kobieta sukcesu” – komedię romantyczną z Agnieszką Więdłochą w roli głównej. Premiera 8 marca.

Comments

comments

297
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...