Twój moment – wyjątkowy spot AGH w Krakowie

Informacja Prasowa - 08.06.2021
163

Twój moment – wyjątkowy spot AGH w Krakowie

Twój moment – wyjątkowy spot AGH w Krakowie

Niecodzienny spot obrazujący czas studiowania zrealizowali z myślą
o tegorocznych maturzystach, sami studenci Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

– Od studentów – dla studentów i kandydatów – tak o swojej produkcji mówią autorzy – W tym spocie nie usłyszysz o rankingach i nie pokażemy Ci kampusu z drona. Studia to najważniejszy etap w odkrywaniu siebie
i definiowaniu swojej przyszłości. To czas poznawania wspaniałych ludzi oraz przeżywania wielkich przygód. To również moment na realizowanie swoich najskrytszych marzeń –
podkreślają.

Na blisko dwuminutową produkcję składają się m.in. kadry ze studenckiego wyjazdu do Nowego Yorku, z praktyk na platformie wydobywczej na Bałtyku, ćwiczeń detonacyjnych w kopalniach, wyprawy w Masyw Mont Blanc. W filmie można również zobaczyć zdjęcia przedstawiające studentów na zawodach sportowych czy podczas testowania najnowszych projektów studenckich typu bolid wyścigowy, motocykl elektryczny, łazik marsjański czy łódź solarna. Łącznie w filmie wykorzystano ujęcia m.in. z USA, Grecji, Monako, Jeziora Czorsztyńskiego oraz okolic Karkonoskiego Parku Narodowego.

Spot „Twój moment” przedstawia czas studiowania jako etap w życiu, kiedy młodzi ludzie spotykają się nie tylko w murach uczelni, ale także wspólnie eksplorują świat, uczestniczą w niezapomnianych podróżach, tworzą zaawansowane technologie, rywalizują w międzynarodowych zawodach sportowych oraz zawierają przyjaźnie na całe życie. Bohaterami spotu są studenci AGH zrzeszeni i działający na co dzień w licznych organizacjach.
W materiale można zobaczyć ujęcia z aktywności zespołów: AGH Racing, AGH Space Systems, AGH Solar Boat Team, Studenckie Koło Naukowe Detonator, Akademicki Klub Turystyki Kajakowej „Bystrze” czy Akademicki Klub Żeglarski AGH.

Za całą produkcję odpowiada Centrum Mediów AGH, unikatowa w skali kraju organizacja studencka, która zrzesza cztery ściśle współpracujące ze sobą redakcje: Radio1.7, Biuletyn Informacyjny Studentów, Krakowską Studencką Agencję Fotograficzną oraz studio produkcyjne MINE AGH. Centrum Mediów AGH tworzą również studenci innych uczelni m.in. Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie,  Akademii Muzycznej w Krakowie czy Szkoły Filmowej w Łodzi.

 

 

W latach 2016-2019 Centrum Mediów AGH wyróżnione zostało wieloma prestiżowymi nagrodami, w tym dwukrotnie otrzymało statuetkę „Pro Juvenes” w kategorii „Media Studenckie” od Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej, gdzie docenione zostały rzetelność, ilość publikacji dotyczących spraw młodych ludzi, różnorodność materiałów oraz promocja aktywności studentów. Poza podkreśleniem roli w przestrzeni akademickiej, studenci Centrum Mediów AGH zdobywają regularnie wyróżnienia oraz
I miejsca w konkursie GRAND PRESS PHOTO, czyli najbardziej prestiżowych nagród środowiska fotograficznego w Polsce. Studenci Centrum docenieni zostali również w środowiskach międzynarodowych, zdobywając nagrody takie jak Independent Photographer Street Photography Awards czy London Street Photography Festival.

Realizacja: zdjęcia, scenariusz, reżyseria: Wojciech Wojciechowski wraz
ze studentami z MINE AGH, głos/narracja: Karina Dydlińska.

Nowatorskie podejście do przedstawienia walorów studiowania doceniają internauci. Film „Twój moment” w ciągu kilku dni dotarł do blisko 30 tysięcy odbiorców.

Materiał dostępny pod adresem:

http://bit.ly/SpotAGH_FB lub http://bit.ly/SpotAGH_YT

Comments

comments

163
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...