Twitter zaproponuje profile, które użytkownik powinien przestać obserwować

Redakcja PR - 03.09.2018
74

Twitter zaproponuje profile, które użytkownik powinien przestać obserwować

Twitter testuje opcję, w ramach której serwis sugerowałby użytkownikom profile, które mogliby oni przestać obserwować. Dlaczego?

Jak podaje portal WeRSM, Twitter rozpoczął proponowanie profili, które moglibyśmy przestać obserwować. W serwisie mikroblogowym część użytkowników miała już możliwość zobaczyć komunikat, który sugeruje, że aby wiedzieć co się aktualnie dzieje nie potrzebujemy obserwować wszystkich.

Sugestie serwisu

Twitter jest medium o krótkiej żywotności treści. Informacje rozprzestrzeniają się na nim szybko, ale w równie ekspresowym tempie możemy stracić je z oczu pod wpływem nowych tweetów. Dlatego, aby użytkownicy mogli efektywniej pozyskiwać wiedzę na temat tego, co aktualnie się dzieje, serwis pyta ich, czy nie chcą oni zaprzestać obserwowania wskazanych osób. 

Na chwilę obecną nie jest jasne, na jakiej podstawie Twitter wybiera proponowne osoby, jednakże możemy przypuszczać, że są to użytkownicy i profile, w treści których angażujemy się najmniej. 

Testy nowego rozwiązania

Jak dowiedzieli się przedstawiciele WeRSM od rzecznika prasowego Twittera, który potwierdził prowadzone testy, twórcy serwisu zakładają, że użytkownicy chcą widzieć jak najbardziej odpowiedni kanał aktualności, a sposobem na to jest m.in. zrezygnowanie z obserwowania osób, z treściami których nie wchodzimy w interakcję regularnie. Proponowanie profili pozwoliło sprawdzić, czy korzystający z Twittera chcieliby anulować podążanie za wybranymi kontami.

Nie wiadomo jednak, na ile opcja ta okazała się przydatna i czy Twitter planuje jej wdrożenie dla szerokiego grona odbiorców.

 

Źródło: socialpress.pl

Comments

comments

74
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...