Twitter będzie walczyć z hejterskimi wpisami

Redakcja PR - 16.11.2016
295

Twitter pomoże użytkownikom w walce z hejtem

Przedstawiciele Twittera poinformowali na blogu firmy, że użytkownicy serwisu będą mieli możliwość blokowania hejterskich treści.

Treści na Twitterze publikowane są publicznie i przez cały czas, przez  co mamy duży problem z ich opanowaniem oraz zredukowaniem skali nadużyć . Przyjrzeliśmy się temu dokładnie i opracowaliśmy nowe podejście, które wyraża się w trzech krokach: kontrola, raportowanie i egzekwowanie – czytamy w oświadczeniu firmy.

Użytkownicy Twittera mogą od niedawna korzystać z funkcji „mute”, która pozwala na ograniczenie widoczności tweetów z kont, na których pojawiają się niechciane treści. Funkcja będzie teraz poszerzona –  użytkownik nie będzie otrzymywać powiadomień z kont, które wyciszył na głównej tablicy. Wykluczeniu będą podlegać nie tylko poszczególne profile, ale także słowa kluczowe, frazy, a nawet całe rozmowy.

Polityka Twittera przeciwko hejtowi zakazuje publikowania treści rasistowskich, seksistowskich czy nawołujących do nienawiści ze względu na pochodzenie, orientację seksualną, wiek czy wyznanie religijne. Od teraz użytkownicy będą mogli zgłaszać Twiterowi przypadki publikacji tego typu wpisów, które będą weryfikowane przez wyszkolonych przez Twittera administratorów.

Przedstawiciele serwisu zapowiadają, że cały proces będzie szybki i przejrzysty, by móc eliminować hejterskie treści z Twittera w jak najkrótszym czasie. Dodają przy tym, że zdają sobie sprawę z tego, ze nowa polityka nie zlikwiduje hejtu od razu, jednak wierzą, że poprawi jakość komunikacji w serwisie i zapewni większy komfort użytkownikom.

Google i Facebook wytaczają wojnę fałszywym wiadomościom

Źródło: Blog Twittera 

Comments

comments

295
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...