TVP Info w nowej odsłonie

Redakcja PR - 06.11.2018
207

Nowe studio kosztowało 16 mln zł

Dziś o godz. 5.35 TVP Info rozpoczęło nadawanie z nowego studia, na którego przygotowanie publiczny nadawcawydał około 16 mln zł.

Uroczyste oddanie studia do użytku zostało oddane w poniedziałek, 5 listopada br. w godzinach popołudniowych przez prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego.

Ponad 250 m kw. powierzchni, a za prezenterami 22-metrowa ściana ledowych ekranów o rozmiarze 18 mln pikseli, która pozwala tworzyć różne przestrzenie scenograficzne oraz emitować obraz w rozdzielczości 4x4K.. Studio zostało też wyposażone w 10 kamer, częściowo sterowanych zdalnie. Oświetlenie, zarówno scenograficzne, jak i produkcyjne pracujące w technologii LED, jest w pełni zautomatyzowane, programowane z konsolety. Sceny sterowane są automatycznie. To najnowocześniejsze studio informacyjne w Polsce i jedno z najnowocześniejszych w Europie. Autorką aranżacji scenograficznej jest Regina Wolnicka

„Nowoczesna telewizja, szczególnie Telewizja Publiczna, to nie tylko znakomity kontent. To nie tylko dobre, rzetelne informacje, żywa publicystyka, kontakt z widzami, ale przede wszystkim dystrybucja i to przede wszystkim nowoczesna technika i technologia” – powiedział Jacek Kurski, prezes TVP S.A.

Nowe studio TVP Info mieści się w dawnym studiu C w siedzibie Telewizji Polskiej przy Placu Powstańców Warszawy 7. Obiekt zlokalizowany jest w miejscu nieużytkowanych od lat pomieszczeniach produkcyjnych, w których znajdowała się zdegradowana hala obróbki taśmy filmowej.

Prace remontowe trwały od marca 2018 roku. Zamontowano m.in. nowoczesną wentylację opartą na specjalnych kanałach tekstylnych, wykonano profesjonalne wyciszenie miejsca, tak aby uzyskać odpowiednią akustykę. Przebudowano również infrastrukturę zaplecza studia, powstał nowy VIP room i pomieszczenia techniczne.

Telewizja Polska kończy też przygotowywanie innego nowego studia informacyjnego, z którego nadawane będą „Wiadomości”. Zakończono już prace budowlano-remontowe, obecnie trwają testy technologii i nowej oprawy graficznej programu, stworzonej przez studio Platige Image.

 

 

Comments

comments

207
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...