TVP żąda odszkodowania i publicznych przeprosin od Roberta Makłowicza

Redakcja PR - 20.03.2017
98

Telewizja publiczna wystąpi z pozwem o ochronę dóbr osobistych i zaatakowanych w wypowiedziach pana Makłowicza współpracowników

W zeszłym tygodniu popularny krytyk kulinarny zarzucił TVP manipulację w nowym spocie reklamowym. Słowa „Smakuje wyłącznie słodko i doskonale” Makłowicz miał wypowiedzieć w kontekście promocji programu „Bake Off: Ale ciacho!”, a nie Telewizji Polskiej.

Spór między TVP, a Robertem Makłowiczem lawinowo rozniósł się w Internecie. W efekcie TVP żąda publicznych przeprosin i odszkodowania, a Makłowicz domaga się zdjęcia z anteny zmanipulowanego spotu. Telewizja tłumaczy, że udział w nim powinien być przez Makłowicza potraktowany jako zaszczyt, a nie pretekst do szkalowania dobrego imienia TVP.

Cała sprawa zaczęła się od wpisu Roberta Makłowicza na portalu społecznościowym Facebook:

 

 

Kilka dni później otrzymał on kurierem pismo, w którym TVP oświadcza, iż kończy z nim dotychczasową współpracę. Oznacza to, że po blisko 20 latach program „Makłowicz w podróży” nie będzie dalej emitowany na antenie telewizji publicznej. Sam Makłowicz dalej domaga się wycofania zmanipulowanego spotu.

 

 

Ewa Świecińska, reżyserka pracująca w redakcji TVP, zarzuciła Makłowiczowi kłamstwo. Według niej zapoznał się on ze scenariuszem, a podczas kręcenia miał obrażać dziennikarzy i szefową „Wiadomości”.

 

 

Robert Makłowicz od razu sprostował podane przez Świecińską informacje i napisał, że nie da się wciągnąć w tandetną brazylijską telenowelę, pełną pomówień i niemożliwych do sprawdzenia oskarżeń.

 

Wczoraj wieczorem TVP wydało oficjalne oświadczenie w sprawie rozwiązania umowy z Robertem Makłowiczem.

Atak, którego dopuścił się pan Robert Makłowicz na swoich kolegów i koleżanki jednoznacznie przekreśla dwie dekady budowania wzajemnych relacji, jednocześnie wpisuje się w ogólny atak na media publiczne i spór polityczny, którego TVP nie jest stroną – napisano w oświadczeniu.

TVP nie może tolerować sytuacji, w której autor finansowanego i promowanego przez nią przez lata programu burzy zasady lojalności i współpracy. TVP będzie żądała publicznych przeprosin i odszkodowania adekwatnego do poniesionych strat wizerunkowych. – informuje Centrum Informacji TVP.

 

Zapoznaj się z oświadczeniem Telewizji Polskiej -> TVP.PL

 Feralny spot TVP:

Comments

comments

98
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...