TVN zapłaci 110 mln zł kary nałożonej przez Izbę Administracji Skarbowej

Redakcja PR - 04.07.2017
87

TVN zapłaci 110 mln zł kary nałożonej przez Izbę Administracji Skarbowej

Izba Administracji Skarbowej przekazała decyzję TVN-owi ws. transakcji łączącej platformę n z Cyfrą+, która odbyła się jeszcze przed przejęciem grupy TVN przez Scripps Networks Interactive.  Na spółkę nałożono 110 milionów złotych kary, która ma stanowić zaległą kwotę podatku dochodowego z odsetkami.

TVN zdecydowanie nie zgadza się z decyzją Administracji Skarbowej i odwoła się od niej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Spółka dokona zapłaty naliczonej kwoty około 110 mln PLN zgodnie z treścią decyzji, w wymaganym terminie, a następnie natychmiast będzie dochodzić jej zwrotu.

Decyzja dotyczy zbycia przez TVN platformy n w 2012 r. Przed dokonaniem transakcji TVN zwróciła się do Ministra Finansów o wydanie indywidualnej interpretacji podatkowej, aby mieć pewność, że sposób rozliczenia transakcji jest zgodny z obowiązującym prawem. TVN zastosowała się do wytycznych Ministerstwa Finansów. Podejście spółki było zgodne z opiniami otrzymanymi od największych międzynarodowych firm doradztwa podatkowego i rachunkowego, a następnie potwierdzone audytami. Ponadto w 2013 r. organy podatkowe przeprowadziły pełną kontrolę rozliczenia transakcji nie stwierdzając żadnych nieprawidłowości. TVN na bieżąco, otwarcie i jednoznacznie informowała, w oficjalnych komunikatach, o sposobie rozliczenia oraz towarzyszących mu kosztach.

Przypomnijmy, że pod koniec maja Telewizja Polsat również została skontrolowana przez fiskusa. Z raportu wynika, że w roku 2011 firma zapłaciła podatek o 40 milionów mniejszy niż powinna. Władze telewizji nie zgadzały się z opinią urzędników. Ich zdaniem Polsat odprowadzał podatki zgodnie z prawem, a zarzuty urzędu uznały za bezpodstawne.

 

Comments

comments

87
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...