#TVN POMAGAJMY SOBIE    kolejna edycja akcji wsparcia dla najbardziej potrzebujących w okresie pandemii

Informacja Prasowa - 20.11.2020
224

#TVN POMAGAJMY SOBIE    kolejna edycja akcji wsparcia dla najbardziej potrzebujących w okresie pandemii

#TVN POMAGAJMY SOBIE    kolejna edycja akcji wsparcia dla najbardziej potrzebujących w okresie pandemii

#TVNpomagajmysobie to platforma ułatwiająca niesienie pomocy najbardziej potrzebującym. Doskonale sprawdziła się wiosną, gdy podczas pierwszej fali pandemii razem wspieraliśmy m.in. medyków, przedsiębiorców czy uczniów. Jesienią, w związku z drugą falą zachorowań, GOTUJEMY SIĘ NA PODWÓJNĄ POMOC. Łączymy walczące o przetrwanie restauracje w całej Polsce z najuboższymi potrzebującymi wsparcia w formie ciepłego posiłku. Wszystkie środki z emisji charytatywnego bloku reklamowego i akcji antenowych emitowanych w dniu 12 grudnia na kanale TVN oraz zgromadzone na ten cel przez Fundację TVN „Nie jesteś sam” przeznaczymy na obiady dla osób potrzebujących. Ugotują je restauratorzy, którzy zgłoszą się do udziału w akcji.
aaaaa.jpg
Pandemia koronawirusa z ogromną siłą dotknęła rynek usług gastronomicznych. Restauracje do dziś liczą straty po pierwszej fali epidemii, a wiele z nich ponownie mierzy się z trudnościami.
Dzięki nowej inicjatywie TVN Grupa Discovery wybrane restauracje, które zgłoszą się do udziału w akcji otrzymają zamówienia na 50 ciepłych posiłków dziennie przez 11 dni oraz po 50 świątecznych posiłków dziennie na okres od 25 do 26 grudnia. Przygotują je na wynos i dostarczą do działających w tym samym regionie Organizacji Pożytku Publicznego zajmujących się dożywianiem najuboższych. Konkretne Organizacje Pożytku Publicznego, które najbardziej potrzebują obecnie wsparcia zostaną wskazane przez lokalne Banki Żywności w całej Polsce.
Wartość jednego posiłku to 20 złotych brutto.
Kwota wsparcia dla pojedynczej restauracji wynosi 13 tys. złotych brutto.
Jak dołączyć do akcji?
Aby zgłosić się do akcji, wystarczy wejść na stronę TVN.PL zakładka #TVNpomagajmysobie i wypełnić formularz zgłoszeniowy – należy pozostawić dane swojej firmy, kontakt, informacje o zasięgu dostawy posiłków, a także proponowane menu na 11 dni + na 2 dni Świąt (dania świąteczne) wg wskazań w formularzu.
Po poprawnym zweryfikowaniu restauracji pod kątem wymaganych warunków ich menu zostaną przekazane do odpowiednich Banków Żywności z tych samych województw.
Banki Żywności lub najbardziej potrzebujące organizacje charytatywne w danym regionie wybiorą konkretne restauracje, z których zamówią posiłki za kwotę otrzymaną od TVN Grupa Discovery.
Harmonogram akcji
Zgłoszenia będziemy zbierać przez 7 dni (od 19 do 25 listopada). Dostawy posiłków będą realizowane przez 11 dni od 14 do 24 grudnia, w tym dostawa 24 grudnia będzie obejmować posiłki na dni świąteczne tj. 25 i 26 grudnia.
Partnerami merytorycznymi akcji są Federacja Polskich Banków Żywności oraz Bank Żywności SOS w Warszawie.
Akcję wspierają i udział w niej biorą:
Bank Żywności SOS w Warszawie
Bank Żywności Leszno
Bank Żywności w Lublinie
Bank Żywności we Wrocławiu
Bank Żywności w Trójmieście
Bank Żywności Suwałki – Białystok
Bank Żywności w Tczewie
Bank Żywności w Chojnicach
Bank Żywności w Grudziądzu
Bank Żywności w Siedlcach
Bank Żywności w Ciechanowie
Bank Żywności w Olsztynie
Wielkopolski Bank Żywności
Bank Żywności w Gorzowie Wielkopolskim
Bank Żywności w Łodzi
Podkarpacki Bank Żywności
Bank Żywności w Koninie
Bank Żywności w Krakowie
Świętokrzyski Bank Żywności
Bank Żywności w Tarnobrzegu
Bank Żywności w Kielcach
Śląski Bank Żywności
Bank Żywności w Nowych Bielicach
Bank Żywności w Elblągu
Bank Żywności w Opolu
Bank Żywności w Słupsku
Bank Żywności w Pile.

Comments

comments

224
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...