Turkusowe „Śniadanie Zdobywców” z ITBC Communication

Informacja Prasowa - 08.12.2017
255

Turkusowe „Śniadanie Zdobywców” z ITBC Communication

O tym, jak zarządzać turkusową organizacją rozmawiali menadżerowie i przedsiębiorcy w trakcie ostatniego „Śniadania Zdobywców” organizowanego przez ITBC Communication. 5 grudnia w warszawskiej Restauracji Kameralna odbyło się spotkanie, którego gościem specjalnym był prof. Andrzej Blikle.

Warszawa, 08.12.2017r. Grudniowa edycja „Śniadania Zdobywców” z ITBC Communication poświęcona była zarządzaniu tzw. turkusową organizacją. W historycznej już Restauracji Kameralna w Warszawie spotkali się menadżerowie i przedsiębiorcy, zainteresowani turkusowym modelem zarządzania. Gościem specjalnym, był prof. Andrzej Blikle, wieloletni prezes zarządu i przewodniczący rady nadzorczej firmy A. Blikle, jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek w Polsce – cukierni A. Blikle, który wprowadził gości w idee organizacji turkusowej i przedstawił kilka przykładów tak funkcjonujących firm oraz instytucji zarówno zagranicznych, jak i polskich. Uczestnicy próbowali odpowiedzieć sobie na pytanie, czy można tak zorganizować firmę, aby praca była wydajna, ludzie szczęśliwi a zyski wysokie?

W ostatnich latach idea firm turkusowych, której twórcą jest Frideric Lalux, cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród menadżerów i zarządów firm. Turkusowa idea zarządzania zdobywa popularność nie tylko na świecie, ale również w Polsce. Wielkim orędownikiem takiego sposobu kierowania przedsiębiorstwem jest prof. Andrzej Blikle.

Jak czytamy w książce profesora Bliklego „Doktryna jakości. Rzecz o turkusowej samoorganizacji”, turkusowa doktryna zarządzania przedsiębiorstwem opiera się na paradygmacie organizowania pracy zespołowej, który będzie dawał każdemu poczucie sensu życia, pozwalał na rozwój, oferował przestrzeń dla kreatywności i innowacyjności. Decyzje w takiej organizacji są podejmowane przez osoby znające dane zagadnienie i mające ku temu predyspozycje, często po zasięgnięciu opinii innych, a reszta zespołu ma do nich zaufanie. Zarządzanie turkusowe porzuca planowanie i budżetowanie na rzecz prognozowania. Mimo iż, brzmi to dla niektórych kontrowersyjnie, takich firm jest na świecie i w Polsce coraz więcej.

„Śniadania Zdobywców” z ITBC Communication to cykliczne spotkania dla kadry menadżerskiej i specjalistów poświęcone zagadnieniom komunikacji marketingowej, zarządzaniu oraz rozwojowi osobistemu. Gościem specjalnym każdego spotkania jest wybrany autorytet w swojej dziedzinie. Na kolejne śniadanie ITBC Communication zaprasza już w lutym. Więcej informacji na profilu ITBC Communication https://www.facebook.com/search/top/?q=itbc%20communication

Comments

comments

255
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...