TP Vision, właściciel marki PHILIPS TV & Sound, współpracuje z The Explorers przy filmowaniu cudów natury

Informacja Prasowa - 05.07.2022
17

Współpraca ma na celu podniesienie świadomości w zakresie ochrony przyrody

TP Vision, właściciel marki Philips TV & Sound oraz partner UNESCO – The Explorers, filmują na Martynice nieskażoną cywilizacją przyrodę. Obrazy zostaną następnie udostępnione w rozdzielczości 4K za pośrednictwem aplikacji The Explorers na telewizorach Philips Ambilight. Explorers i TP Vision zamierzają wykorzystać projekt do podniesienia świadomości w zakresie ochrony przyrody na wyspie – i na całym świecie.

The Explorers korzystają z najnowszych technologii, aby tworzyć najwyższej jakości zdjęcia i filmy przedstawiające dziedzictwo naszej planety. Dzięki temu globalnemu projektowi – pod hasłem „wiem więcej, aby chronić lepiej” – The Explorers dzielą się światowymi skarbami przyrody i podnoszą świadomość na temat ochrony naturalnego i kulturowego dziedzictwa Ziemi.

Od 2021 roku Martynika jest uznanym przez UNESCO rezerwatem biosfery. Wyspa jest jednym z 36 hotspotów bioróżnorodności na całym świecie. W ramach współpracy pomiędzy TP Vision i The Exploreres zespół kamerzystów, fotografów i rysownik odwiedzili wyjątkowe otoczenie lasu Mount Pelee, aby uchwycić różne endemiczne, emblematyczne i inne niezwykłe rośliny i gatunki, które można tam spotkać.

Martynika posiada unikalne bogactwo naturalne z wieloma gatunkami flory i fauny oraz ich rzadkimi siedliskami, które są silnie związane z jej mieszkańcami, są częścią ich kultury i tradycji. Dlatego oprócz zaprezentowania skarbów wyspy, celem projektu jest też nagranie mieszkańców opowiadających o swojej wyspie, przyrodzie, tradycjach. Obrazy natury, pięknie uchwycone przez The Explorers, będą dostępne wyłącznie dla posiadaczy telewizorów Philips Ambilight*.

– Celem projektu The Explorers jest edukacja, podnoszenie świadomości i pokazywanie piękna świata bez ukrywania jego ran. Chcemy wykorzystać piękne obrazy natury, aby inspirować działania na rzecz jej ochrony. Cousteau powiedział kiedyś: kochasz to, czym się zachwycasz, chronisz to, co kochasz. To prowadzi do naszego motto: wiedzieć więcej, aby chronić lepiej. TP Vision pomaga nam ożywić nasze obrazy w telewizorach Philips Ambilight i dotrzeć do jak największej liczby osób, mówi Valentin Pacaut z The Explorers.

– Wywieranie pozytywnego wpływu na środowisko zaczyna się od budowania świadomości. Współpraca z podobnie myślącymi organizacjami, takimi jak The Explorers, jest kluczowym krokiem na naszej drodze na rzecz zrównoważonego rozwoju i jest to partnerstwo, w którym istnieje doskonałe połączenie technologii i zrównoważonego rozwoju. W ramach naszej współpracy wspieramy także odbudowę populacji czerwonoskrzydłej papugi ara w Hondurasie, jednego z lokalnych projektów Fundacji The Explorers. Zachęcamy do dołączenia do społeczności The Explorers, liczymy na doskonałą współpracę w nadchodzących latach i powstanie wielu najwyższej jakości obrazów, które pomogą zwiększać świadomość konieczności ochrony dóbr natury, dodaje Stefan van Sabben, Global CSR & Sustainability Manager w TP Vision.

Dokumentowanie cennego dziedzictwa Ziemi dla przyszłych pokoleń i długoterminowa współpraca TP Vision z The Explorers jest częścią strategicznego filaru zrównoważonego rozwoju firmy pod nazwą „Future Proof”. Projekt przyczynia się do realizacji 13-go celu zrównoważonego rozwoju – działania na rzecz klimatu, podnosząc świadomość cudów natury i umożliwiając ludziom podziwianie zasobów planety w domu. Oprócz współpracy z The Explorers, TP Vision podejmuje też działania w zakresie uczynienia swojego łańcucha produkcyjnego, produktów oraz opakowań bardziej zrównoważonymi.

The Explorers

The Explorers, we współpracy z UNESCO, to globalny projekt, który inwentaryzuje naturalne i kulturowe dziedzictwo Ziemi na obrazach Ultra High Definition (8K/4K). Od lodowców Arktyki po ciepłe wody Polinezji Francuskiej, The Explorers realizuje swój cel edukacyjny poprzez spotkania i ekspedycje pod hasłem: „wiedzieć więcej, aby chronić lepiej”. The Explorers, pierwsza firma, która przesyła strumieniowo 8K/4K na telewizorach Smart TV, została wcześniej wybrana „Aplikacją telewizyjną roku” i jest obecnie dostępna w 17 językach w 170 krajach.

* Bezpłatna 4-miesięczna wersja próbna aplikacji The Explorers jest dostępna na wszystkich telewizorach Philips Smart TV z systemem Android TV i wszystkich telewizorach Philips Smart TV z platformą Saphi od 2019 r. i nowszych. Ekskluzywna oferta próbna dla właścicieli telewizorów Philips jest wyświetlana na ekranie głównym aplikacji The Explorers po jej pobraniu z lokalnego sklepu z aplikacjami. Konsumenci posiadający nowe telewizory Philips (z rocznika 2022) znajdą aplikację zainstalowaną fabrycznie na ekranie głównym aplikacji lub w zbiorze aplikacji Philips. Aby skorzystać z tej oferty, bezpłatny 4-miesięczny okres próbny musi zostać aktywowany przed 31 grudnia 2022 r.

Comments

comments

17
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...