„Town Hall” – Facebook uruchamia funkcję ułatwiającą kontakt z przedstawicielami rządu

Piotr Rogacki - 28.03.2017
45

Zuckerberg chce zwiększyć zaangażowanie polityczne obywateli

Facebook ma olbrzymi wpływ na politykę. W USA przyczynił się m.in. do wygranych wyborów Donalda Trumpa. Na portalu obecnych są tysiące polityków z całego świata, którzy generują miliony interakcji każdego dnia. Dlatego Facebook uruchomił nową, zintegrowaną z news feedem funkcję „Town Hall”, która jest już dostępna dla wszystkich użytkowników w Stanach Zjednoczonych.

Narzędzie umożliwia łatwe lokalizowanie, śledzenie i kontakt z przedstawicielami władz lokalnych, stanowych i federalnych. Dodatkowym elementem są powiadomienia o odbywających się wyborach, które mają zachęcić większą ilość ludzi do odwiedzenia urn wyborczych. Facebook będzie przypominał nawet o lokalnych wyborach samorządowych.

W swoim najnowszym wpisie na blogu Zuckerberg powiedział, że chce, aby Facebook skoncentrował się na zwiększeniu zaangażowania obywateli, ponieważ udział w głosowaniu obejmuje czasem mniej niż połowę populacji.

Wprowadzając „Town Hall” Facebook wykonał duży krok w kierunku realizacji tego celu.

Jak to działa?

1. Znajdź zakładkę „Town Hall” w ustawieniach stron w aplikacji Facebook lub przejdź na stronę facebook.com/townhall.

 

KERRY FLYNN/ FACEBOOK SCREENSHOTtown hall

KERRY FLYNN/ FACEBOOK SCREENSHOT

 

2. Wprowadź swój adres. Pozwoli to sprawdzić, którzy politycy są aktywni w Twoim miejscu zamieszkania.

 

town hall 2

KERRY FLYNN/ FACEBOOK SCREENSHOT

3. Zapoznaj się z listą polityków. Możesz zacząć obserwować ich strony Facebook, aby zobaczyć jakie treści dodają. Dostępna jest także opcja kontaktu.

 

Town hall 3

KERRY FLYNN/ FACEBOOK SCREENSHOT

4. Facebook pozwala zadzwonić, przesłać wiadomość, wysłać e-maila i przejść na stronę Facebook każdego przedstawiciela. Wiadomości są wysyłane za pośrednictwem Messengera.

 

town hall 4

KERRY FLYNN/ FACEBOOK SCREENSHOT

 

Funkcja Town Hall jest zintegrowana z tablicą użytkowników, więc jeśli zdecydujesz się na interakcję przy wpisie jednego z polityków, to Facebook automatycznie wyświetli informację jak skontaktować się z nim bezpośrednio.

 

town hall 5
 

Wprowadzając „Town Hall” Facebook starał się, aby jego News Feed nie stał się nadto upolityczniony. Zbyt duża ilość takich treści mogłaby wzbudzić niepokój użytkowników, którzy i tak już interpretują tę akcję jako podejmowanie przez FB konkretnych działań i manipulacji politycznych.

Z niecierpliwością czekamy na funkcję „Town Hall” w Polsce.

Czytaj więcej:

Facebook będzie oznaczał artykuły, które zawierają fałszywe informacje

źródło: mashable.com

Comments

comments

45
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...