TOP 50 sportowców – ranking na podstawie badania ARC Rynek i Opinia

Redakcja PR - 22.09.2017
144

TOP 50 sportowców – ranking na podstawie badania ARC Rynek i Opinia

ARC Rynek i Opinie przeprowadziło badanie, w którym przedstawiło ankietowanym listę 71 sportowców aktywnych bądź takich, którzy zakończyli karierę w ciągu ostatnich 5 lat. Wśród top 50 znaleźli się najlepsi.

Wyniki mogą zaskakiwać. Wbrew utartej opinii Robert Lewandowski wcale nie jest najbardziej lubianym sportowcem. Na pierwszym miejscu w rankingu znalazł się Adam Małysz, zaraz za nim znajduje się Kamil Stoch. Dopiero na trzeciej pozycji uplasował się piłkarz reprezentacji Polski. Z kolei wśród sportowców, którzy wzbudzają kontrowersje, znalazł się Artur Szpilka i Jerzy Janowicz.

Ciekawostką w zestawieniu jest 10 miejsce Michała Pazdana, który ogromną popularność zyskał dzięki znakomitym występom na Euro 2016.

Jak podaje portal sport.pl , aż 88% ankietowanych rozpoznało Adama Małysza, który jeszcze kilka lat temu rozgrzewał widzów, oglądających skoki narciarskie. Dodatkowo, wśród sportowców budzących największą sympatię, aż trzy z czterech pierwszych miejsc zajmują skoczkowie.  Z pewnością jest to powiązane z zabawnymi wywiadami Piotra Żyły oraz uzyskaniem tytułu Mistrza Świata w skokach drużynowych.

Za najbardziej inteligentnego sportowca uznawany jest rajdowiec Krzysztof Hołowczyc, którego wskazało 40% ankietowanych. Na drugim miejscu z wynikiem 34% znalazł się siatkarz Michał Winiarski, a na trzecim miejscu ex aequo znaleźli się Kajetan Kajetanowicz i Robert Kubica.

 

Comments

comments

144
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...