Tomasz Matynia dyrektorem Centrum Informacyjnego Rządu

Redakcja PR - 08.11.2018
238

Tomasz Matynia zastąpił Piotra Matczuka

W listopadzie br. Tomasz Matynia zastąpił Piotra Matczuka na stanowisku dyrektora Centrum Informacyjnego Rządu.

Matynia jest już od niemal roku związany z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, gdzie od maja był zastępcą dyrektora Departamentu Studiów Strategicznych, a wcześniej koordynatorem badań i analiz społecznych. Od marca br. roku jest także członkiem rady Centrum Badań Opinii Społecznej jako przedstawiciel premiera Mateusza Morawieckiego.

 

 

Tomasz Matynia

 

Urodził się w 1990 roku. Jest doktorantem nauk politycznych na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Oprócz politologii studiował również dziennikarstwo i medioznawstwo ze specjalizacją public relations i marketing medialny. Od listopada 2015 roku do stycznia 2018 roku był szefem gabinetu politycznego ministra zdrowia. Doświadczenie zawodowe zdobywał też m.in. jako Public Relations Director w Parlamencie Studentów Rzeczypospolitej Polskiej, czy redaktor w Fundacji Polska Europa. W latach 2013-2015 prowadził również własną firmę szkoleniowo-doradczą 3Marketing. Był też szefem wieluńskich struktur PiS.

Zwolnienie Piotra Matczuka

Jak informowała Wirtualna Polska, Piotr Matczuk był jednym z pomysłodawców spotu PiS o uchodźcach, emitowanego w trakcie ostatniej kampanii wyborczej. Wcześniej odpowiadał również za kampanię „Sprawiedliwe sądy”, zleconą przez Polską Fundację Narodową. Najprawbdopodbniej to właśnie te kontrowersyjne projekty przyczyniły się do usunięcia go ze stanowiska.

Comments

comments

238
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...