Pokaz premierowy „Tomasz Konieczny w Drodze” Kino Kultura

Informacja Prasowa - 04.06.2019
161

Pokaz premierowy "Tomasz Konieczny w Drodze" Kino Kultura

Filmowy portret w czasie światowej sławy polskiego śpiewaka operowego. Tomasz Konieczny mieszka od 20 lat w Niemczech, lecz dziś śpiewa na największych scenach operowych świata. W Polsce skończył studia aktorskie w Szkole Filmowej w Łodzi, potem poświęcił się doskonaleniu śpiewu w na uczelniach muzycznych w kraju i w Niemczech. Konieczny obdarzony jest potężnym głosem bas-barytonem (tzw.barytonem heroicznym). Uchodzi za jednego z najlepszych interpretatorów muzyki Ryszarda Wagnera i Ryszarda Straussa na świecie. Wykonuje też utwory innych kompozytorów.

Film rozpoczyna sekwencja zrealizowana w 2018 roku podczas Festiwalu Wagnerowskiego w Bayreuth, gdzie Tomasz Konieczny i słynny polski tenor Piotr Beczała, biorą udział w wystawieniu opery „Lohengrin” Ryszarda Wagnera pod batutą Christiana Thielemann’a, uchodzącego dzisiaj za najwybitniejszego interpretatora muzyki Wagnera. Później śledzimy wydarzenia operowe, poprzedzające występ w Bayreuth. Zdjęcia zostały zrealizowane w Mediolanie w teatrze La Scala, w operze wiedeńskiej, w operze bawarskiej w Monachium, operze w Toronto i w Tokio, a także w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie. We wszystkich miejscach rozmawiamy z dyrektorami teatrów operowych, jak również z wybitnymi dyrygentami i występującymi z Koniecznym, śpiewakami. Rozmawiamy z Koniecznym o różnych aspektach „kuchni” zawodu śpiewaka operowego. Z filmu wyłania się postać bohatera, który osiąga sukces dzięki wielkiej, systematycznej pracy.

Film kończą zdjęcia z wręczenia Koniecznemu tytułu „Kammersanger” – honorowemu tytułowi przyznawanemu najwybitniejszym śpiewakom w niemieckojęzycznych świecie operowym. Uroczystość odbyła się w styczniu 2019 roku w operze wiedeńskiej.
Czas trwania – 56 min.

Scenariusz, realizacja, zdjęcia – Jacek Zygadło – https://www.facebook.com/jjzygadlo
Montaż – Tomasz Lenart – https://www.facebook.com/tomasz.lenart.503
Producent – Marcin Kwiatkowski, MK Production 2019 – https://www.facebook.com/marcin.kwiatkowski.31924

Facebook Tomasz Konieczny – https://www.facebook.com/tomasz.konieczny.524

Wikipedia Tomasz Konieczny – https://pl.wikipedia.org/wiki/Tomasz_Konieczny

 

Comments

comments

161
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...