Tomasz Grabowski nowym członkiem zarządu Agory odpowiedzialnym za technologię i innowacje 

Informacja Prasowa - 18.05.2021
68

Tomasz Grabowski nowym członkiem zarządu Agory odpowiedzialnym za technologię i innowacje 

Tomasz Grabowski nowym członkiem zarządu Agory odpowiedzialnym za technologię i innowacje 

Ze skutkiem na dzień 1 czerwca 2021 r. zarząd Agory powołał do swojego grona w drodze kooptacji Tomasza Grabowskiego. Jako nowy członek zarządu spółki będzie on nadzorować pion Technologii oraz działy technologiczne odpowiedzialne za rozwój funkcjonalności dla Gazeta.pl i Wyborcza.pl oraz innowacje technologiczne (w tym dział Big Data), wykorzystując szeroką wiedzę i bogate, ponad 24 letnie doświadczenie zawodowe.  

W swojej karierze Tomasz Grabowski prowadził dla wielu organizacji w Polsce i na świecie złożone, strategiczne projekty związane zwłaszcza z transformacją cyfrową i zmianą modelu operacyjnego.

– Agora od lat z sukcesem rozwija swoje projekty w cyfrowym świecie – jest m.in. liderem cyfryzacji prasy w modelu płatnym i jednym z największych graczy na rynku reklamy internetowej w Polsce. Chcemy iść za ciosem i jeszcze przyspieszyć, wspierając się doświadczeniem Tomasza Grabowskiego – cenionego eksperta i świetnego menedżera, który będzie odpowiedzialny za realizację strategii technologicznego rozwoju Agory i pomoże rozbudować naszą ofertę cyfrową – mówi Bartosz Hojka, prezes zarządu Agory.

Tomasz Grabowski zajmie się też doborem nowych rozwiązań, technologii i partnerów rynkowych do projektów realizowanych w Agorze oraz przygotowaniem środowiska technologicznego. Zapewni także wsparcie technologiczne niezbędne do rozwoju organizacji z wykorzystaniem nowoczesnych metod zaawansowanej sztucznej inteligencji.

Zasiądzie w zarządzie Agory obok Bartosza Hojki, prezesa spółki oraz członków zarządu Anny Kryńskiej-Godlewskiej, Tomasza Jagiełły i Agnieszki Sadowskiej.

Tomasz Grabowski specjalizuje się w zarządzaniu programami strategicznymi, analityce i analizie biznesowej, rozwoju systemów oraz strategii IT, a także zarządzaniu wydajnością IT.

Przez ostatnie niemal 10 lat związany zawodowo z firmą Accenture, w ostatnim czasie – w latach 2017-2020 – był dyrektorem zarządzającym, pełniąc rolę Szefa rynku telekomunikacyjnego, mediów i technologii, oraz nadzorował pracę Warszawskiego Centrum zaawansowanej analityki. Poprzednio pracował jako partner i doświadczony menedżer w innych międzynarodowych oraz polskich firmach doradczych.

Jest absolwentem Wydziału Elektroniki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Ukończył liczne kursy doszkalające, m.in. z obszaru zarządzania strategicznego, projektowania i wdrażania złożonych systemów informatycznych, zarządzania usługami IT czy projektowania architektury korporacyjnej. Urodził się w 1974 r.

Comments

comments

68
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...