TOFU Studio z Pierwszym Miejscem na 9th International Design Awards w USA.

Informacja Prasowa - 29.06.2016
283

I miejsce w kategorii PRINT/CALENDAR na 9th Design Awards, odbywającym się w Los Angeles otrzymało TOFU Studio za kalendarz DINOZAURY 2016

Pierwsze Miejsce w kategorii PRINT / CALENDAR na 9th International Design Awards, odbywającym się w Los Angeles otrzymało gdańskie TOFU Studio za kalendarz wieloplanszowy: DINOZAURY 2016. Kalendarz został przygotowany charytatywnie dla warszawskiej Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Autorką nagrodzonej pracy jest Zuzanna Zamorska. 

W tegorocznej edycji amerykańskiego konkursu IDA startowało w różnych kategoriach ponad 1 000 prac z 52 krajów na całym świecie, zgłoszonych przez architektów, projektantów wnętrz, projektantów mody oraz grafiki. Ostatecznie Jury nagrodziło najlepszych twórców, kierując się ich kreatywnością, innowacyjnością oraz użytecznością proponowanych rozwiązań. TOFU Studio za kalendarz DINOZAURY 2016 otrzymało pierwszą nagrodę w kategorii: Print / Calendar. Statuetki IDA Trophy zostaną wręczone wszystkim zwycięzcom na oficjalnym biennale Design Awards Ceremony w Los Angeles w maju przyszłego roku. 

TOFU Studio, podobnie jak w latach ubiegłych, przygotowało charytatywnie kalendarz, którego głównym celem było wsparcie wizerunkowe działań wybranej przez siebie fundacji, zajmującej się potrzebującymi dziećmi. Praca przygotowana finalnie dla warszawskiej Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zawiera autorskie grafiki Zuzanny Zamorskiej, przedstawiające postaci różnych dinozaurów. Każda z kart wyposażona jest dodatkowo w dedykowany wykrojnik, pozwalający na przesuwanie odpowiednich elementów na kartach kalendarza. Projekt został wykonany w ściśle limitowanym nakładzie 500 sztuk.

Projekt DINOZAURY 2016 powstał przy ścisłej współpracy z drukarnią Normex z Gdańska oraz Gdańską Akademią Bankową organizującą cykliczne edycje European Financial Congress w Sopocie. Praca przygotowana przez TOFU Studio zdobyła już w tym roku dwie inne nagrody w konkursie ZOOM ART 2016 w Katowicach: GRAND PRIX oraz II nagrodę w kategorii: KALENDARZ CHARYTATYWNY. 

TOFU Studio w latach ubiegłych miało także okazję przygotowywać charytatywnie podobne projekty dla Fundacji Hospicyjnej, czy też Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci, które to kalendarze również były nagradzane.

IDA (The International Design Awards) to międzynarodowy konkurs multidyscyplinarny, odbywający się w Los Angeles cyklicznie od 2007 roku. Każdego roku nagradzani są twórcy zajmujący się profesjonalnie architekturą, projektowaniem wnętrz, wzornictwem przemysłowym, modą oraz projektowaniem graficznym. Ich prace ocenia profesjonalne Jury wybierane każdorazowo spośród przedstawicieli branż kreatywnych poddawanych ocenie konkursowej.

Comments

comments

283
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...