TOFU Studio z dwiema nagrodami GERMAN DESIGN AWARD!

Jerzy Ciszewski - 22.01.2019
146

TOFU Studio z dwiema nagrodami GERMAN DESIGN AWARD!

TOFU Studio z dwiema nagrodami GERMAN DESIGN AWARD!

Gdańskie TOFU Studio otrzymało aż dwie nagrody w jednym z najważniejszych konkursów projektowych na świecie: GERMAN DESIGN AWARD. Uroczysta gala będzie miała miejsce w już lutym we Frankfurcie.

W tegorocznej edycji tego międzynarodowego konkursu TOFU Studio z Gdańska otrzymało dwie nagrody GERMAN DESIGN AWARD SPECIAL w kategorii Excellent Communications Design. Nagrodzonymi pracami zostały odpowiednio kalendarz ROBOTY zrealizowany przez studio charytatywnie dla Fundacji KRWINKA z Łodzi, oraz dedykowana identyfikacja
wizualna promująca „Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga przygotowana na zamówienie Muzeum Narodowego w Gdańsku. W uzasadnieniu werdyktu dotyczącego kalendarza Jurorzy docenili stylowo zilustrowaną publikację, która pobudza wyobraźnię i kreatywność każdego ​​użytkownika. Identyfikacja wizualna przygotowana w ramach kampanii promującej „Sąd Ostateczny” została według Jury starannie i bardzo klarownie opracowana. Tym co urzekło osoby oceniające projekt szczególnie było uderzające wręcz wykorzystanie złota, zwłaszcza w reklamie zewnętrznej.

Zabieg ten był dość zaskakujący, ale według Jury zapewni całemu projektowi dużą rozpoznawalność i przyciągnie odpowiednią uwagę. German Design Award to jedna z najbardziej prestiżowych międzynarodowych nagród, przyznawana w dziedzinie szeroko pojętego projektowania. W tegorocznej edycji GDA 2019 międzynarodowy skład jurorski, złożony z 45 specjalistów, nagrodził najbardziej designerskie rozwiązania. Od 2012 r. Niemiecka Rada Wzornictwa (Rat für Formgebung) jest gospodarzem German Design Awards. Co ważne w konkursie mogą brać udział tylko ci, którzy zostali formalnie wybrani i nominowani do konkursu. Kryteria oceny nominacji obejmują między innymi ogólną koncepcję, trwałość, estetykę i funkcjonalność.

Comments

comments

146
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...