TikTok wprowadza dodatkowe narzędzia bezpieczeństwa dla użytkowników platformy

Informacja Prasowa - 20.10.2021
22

TikTok wprowadza dodatkowe narzędzia bezpieczeństwa dla użytkowników platformy

TikTok wprowadza dodatkowe narzędzia bezpieczeństwa dla użytkowników platformy

TikTok jest przestrzenią, gdzie miliony ludzi mogą wyrażać siebie w kreatywny sposób. Społeczność TikToka otwarcie i szczerze mówi nie tylko o tym, co ich bawi i z czego czerpią radość, ale także dzieli się ważnymi tematami, takimi jak zdrowie psychiczne czy postrzeganie ciała. TikTok udostępnił nowe narzędzia, które pomogą zadbać o zdrowie psychiczne i komfort wszystkich użytkowników platformy.

Dodatkowe narzędzia bezpieczeństwa dla społeczności TikToka

Publikowanie na TikToku treści, które promują lub gloryfikują samobójstwa, samookaleczenia czy zaburzenia odżywiania jest zakazane. Platforma wpiera wszystkich tych, którzy decydują się dzielić swoimi doświadczeniami, aby zwiększyć świadomość, pomóc innym zmagającym się z problemami lub poszukującym wsparcia wśród społeczności TikToka. Na platformie udostępniono specjalny poradnik zawierający wskazówki, jak wspierać osoby w zmagające się z problemami natury psychicznej. Został on opracowany z pomocą niezależnych ekspertów, aby wspierać tych, którzy chcą opowiadać swoje historie. Poradniki, które jako materiał informacyjny są dostępne w Centrum Bezpieczeństwa TikToka, zawierają również wskazówki, jak rozmawiać z osobą, która może mieć problemy lub znajdować się w niebezpieczeństwie.

„TikTok jest miejscem, gdzie użytkownicy mogą znaleźć wsparcie i zrozumienie. Nie tylko ich do tego zachęcamy, ale też celebrujemy ich indywidualność. Chcemy, aby ta przestrzeń była bezpieczna dla wszystkich. Nasze zaktualizowane narzędzia wsparcia społeczności TikToka zostały stworzone z ekspertami ds. bezpieczeństwa i pomogą wspierać wszystkich użytkowników platformy” – powiedziała Sylwia Chada, General Manager TikTok w Polsce i Europie Centralnej.

Nowe poradniki dotyczące zaburzeń odżywiania

Z początkiem roku TikTok wprowadził nowe funkcje wspierające użytkowników, którzy mierzą się z zaburzeniami odżywiania lub wracają do zdrowia. Kiedy użytkownik szuka hashtagów związanych z zaburzeniami odżywiania, kierowany jest do odpowiednich stron, na których  może znaleźć pomoc. TikTok na stałe wprowadził także komunikaty społeczne (PSA) na temat hashtagów, takich jak #whatIeatinaday (co jeść), aby zwiększyć świadomość użytkowników i zapewnić im potrzebną pomoc.

Platforma rozbudowała narzędzia wsparcia o nowy poradnik dostępny w Centrum Bezpieczeństwa TikToka poświęcony zaburzeniom odżywiania skierowany do nastolatków, opiekunów i wychowawców. Przewodnik opracowany we współpracy z niezależnymi ekspertami, w tym z National Eating Disorders Association, National Eating Disorder Information Centre, Butterfly Foundation i Bodywhys, zawiera niezbędne informacje, wskazówki i porady dotyczące zaburzeń odżywiania.

Dodatkowe ostrzeżenia w wynikach wyszukiwania

TikTok nieustannie dąży do zapewnienia bezpieczeństwa swojej społeczności i stale aktualizuje systemy ostrzeżeń dotyczące wrażliwych treści. Od września TikTok wprowadził blokadę treści, które można uznać za niepokojące, drastyczne lub przerażające. Użytkownik ma możliwość wyświetlenia filmu dopiero po wyrażeniu chęci odtworzenia materiału. Dodatkowo, treści o takim charakterze nie wyświetlają się na stronie głównej w kanale „Dla Ciebie”.

Najnowszy poradnik TikToka dotyczący dobrego samopoczucia jego użytkowników dostępny jest pod linkiem: https://www.tiktok.com/safety/pl-pl/well-being-guide/

Comments

comments

22
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...